baneris leidinys

Sausio 6 - 8 dienomis Vilniuje vyko LMS (Lietuvos Moksleivių Sąjungos) Žiemos forumas „Jaunimo politika Lietuvoje“. Šįkart jame aktyviai dalyvavo ir mūsų rajono moksleiviai - net 20 atstovų iš šešių Šakių rajono mokyklų pasinaudojo galimybe turiningai praleisti paskutinį žiemos atostogų savaitgalį.

Kasmetinio gilias tradicijas puoselėjančio Lietuvos moksleivių sąjungos renginio „Žiemos forumas 2012“ šių metų tema itin aktuali jauniems žmonėms – „Jaunimo politika Lietuvoje“. Renginyje dalyvavo net 130 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų bei grupelė bendraamžių iš Latvijos sostinės Rygos. Galime pasidžiaugti, kad Šakiai pagal atvykusių mokinių skaičių užėmė net anrąją vietą, o tai buvo maloni staigmena ne tik patiems šakiečiams, bet ir LMS valdybai.

Antrąją forumo dieną jaunimą, susirinkusį Vilniaus universiteto TVM (Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje), pasveikinimo VU TVM direktorius J. Niedvaras, LMS prezidentas V. Eidėnas ir kiti svečiai. Nacionalinio egzaminų centro (NEC) direktoriaus Saulius Žybartas moksleiviams  pranešime apie egzaminų patikrinimo ir vertinimo sistemą, taip pat apie nuo 2013 metų galiosiančias naujas egzaminų programas, vertinimo kriterijus. Po trumpos pertraukos Žiemos forumo dalyviai susitiko su Švietimo  ir mokslo ministro patarėju G. Damijonaičiu, kuris vedė diskusiją apie profesinį orientavimą (karjeros valdymą) ir jo perspektyvas Lietuvoje.
 
Forumo dalyviai buvo suskirstyti į penkias darbo grupes, kuriose buvo nagrinėjami opūs jaunimui klausimai: apskritieji stalai, profesinis orientavimas ir jo plėtra Lietuvoje, moksleivių savivaldų reglamentavimas, neformalusis ugdymas, stojimo į universitetus tvarka: ar vienintelis kriterijus stojant į universitetą turėtų būti brandos atestatas. Darbo grupių metu kiekviena komanda turėjo išanalizuoti jiems duotas temas, diskutuoti apie įvairias problemas ir ieškoti jų sprendimo būdų. Sunkią ir įtemptą dieną užbaigė „Nominacijų vakaras“, kuriame gausus būrys šakiečių gavo apdovanojimą už gražiausią tarmę.

Moksleiviai tikino, jog forumas jiems suteikė daug naujų žinių ir idėjų, vilčių ir noro dar aktyviau įsitraukti į įvairių organizacijų veiklą ir stengtis prisidėti prie jaunimo problemų sprendimo. Moksleiviai Žiemos forumo metu noriai dalijosi patirtimi, diskutavo ir  stengėsi pasisemti kuo daugiau žinių. Dalyviai turėjo puikias galimybes pažinti vieni kitus, susirasti naujų draugų ar bendraminčių, aptarti būsimus forumus ir tolimesnę veiklą. Tokie susitikimai skatina moksleivius būti aktyviais, savarankiškais, stengtis iš gyvenimo pasiimti kuo daugiau, domėtis ne tik formaliuoju ugdymu ir jo teikiamomis galimybėmis, bet ir visa jaunimo politika Lietuvoje. Šakių rajono moksleivių taryba dėkoja rajono savivaldybei už visokeriopą pagalbą vykstant į forumą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos