baneris leidinys

improvizacijosPirmąkart Lietuvoje įgyvendinamas naujas projektas „Improvizacijos modelis: mokyklos bendruomenės narių komunikacinių, saviraiškos ir kūrybinių gebėjimų ugdymas“, kurio sumanytojai gerai visoje šalyje žinomi improvizacijos meistrai Andrius Žebrauskas ir Audrius Bružas. Jame dalyvauja dešimt mokyklų iš dešimties skirtingų apskričių. Tarp jų ir Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Nuotr. Aktorius A.Bružas projekte dalyvaujančius moksleivius per improvizacijos meną mokė tolerancijos ir supratimo, pagarbos kitaip mąstantiems ar atrodantiems žmonėms.

Pasak Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Alinos Staniulienės, projekto metu dvylikai mokytojų ir šešiolikai 9-10 klasių moksleivių bei šešiems jų tėveliams teko puiki galimybė išbandyti unikalų, improvizacijos modeliu paremtą, ugdymo metodą. Šis projektas finansuojamas pagal Lietuvos 2007 – 2013 metų laikotarpio Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą, kuria siekiama, kad jame dalyvaujantys mokytojai improvizacijos pagalba ugdymo procesą padarytų efektyvesnį, patrauktų auditorijos dėmesį bei išlaikytų susidomėjimą, efektyviau perteiktų informaciją. Moksleiviai išmoks suprasti save ir kitus, įgis atsparumo patyčioms, išmoks toleruoti kitaip mąstančius ar atrodančius. Improvizacijos įgūdžiai leis labiau suprasti literatūros, visuomenės mokslo ir net tam tikrų gamtos bei matematikos mokslų aspektus, išmoks jungti žinias veiksme. Mokinių tėvai išsiugdys gebėjimus, reikalingus pilnaverčiam bendravimui su vaikais.
 
Šiuo metu mokykloje vyksta A.Žebrausko ir A.Bružo vedami seminarai, kur mokytojai, moksleiviai ir tėvai bendrauja tarpusavyje, atvirai kalbasi apie savo baimes, liūdesį, pykčius, dalijasi savo patirtimi. Užsiėmimų metu mokomasi bendravimo kultūros, tolerancijos, mokėjimo klausytis ir girdėti, todėl atsiranda supratimas, kad kiekvienas esame kitoks, todėl ir suvokiame pasaulį skirtingai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos