
Nuotr. Mokytojai R.Amonienei (stovi dešinėje) patariant, vaikai ir jų tėveliai pasinėrė į lipdybos iš molio fantazijas.
Gimnazistų tėveliai pirmą kartą turėjo galimybę apsilankyti savo vaikų neformalaus ugdymo užsiėmimuose ir kartu su jais padaryti bendrą darbą. Kai kuriems tėveliams taip patiko, kad jie apsilankė ne viename būrelyje – savo jėgas išbandė ir dailėje, ir sporte. Mokytojai Rimutei Amonienei padedant, tėveliai ir mamytės kartu su savo vaikais iš molio lipdė įvairiausias skulptūrėles. Tiesą pasakius, jiems labai gerai sekėsi – kai kurie darbeliai buvo labai profesionaliai atlikti ir papuošti, pasak mokytojos, pačiu seniausiu puošybos būdu – pirštų atspaudais.
Kiek mažesnį, daugiau mamyčių būrelį, visokiausių rankdarbių mokė mokytoja Jūratė Šnipienė. Ji parodė, kaip iš jau paruoštų šiaudų pagaminti paukštelius. Geologijos muziejuje mokytoja Marija Senkienė kartu su būrelį lankančiais vaikais ir jų tėveliais iš mokyklos kieme surinktų įvairaus dydžio akmenėlių „statė“ Gedimino pilį – ,,Lipalo” klijais lipino juos ant atspausdinto pilies kontūro. Kraštotyros būrelio vadovė Aušra Grigienė supažindino tėvelius su būrelio tikslais ir apgailestavo, kad darbas nebuvo kryptingas, nes labai dažnai keitėsi būreliui vadovaujantys mokytojai. Būrelio vadovė pasidžiaugė dviračių žygiu į Jablonskynę, pasidalijo išvykos įspūdžiais.
Nemažai tėvelių kartu su vaikais mielai šoko ir dainavo Griškabūdžio kultūros centre, tačiau daugiausiai dalyvių susirinko stadione, kur vyko smagios rungtynės, kurioms vadovavo kūno kultūros mokytojas Virginijus Makūnas. Mokiniai, tėvai ir mokytojai varžėsi smiginio, šaudymo iš lanko, kimšto kamuolio bei baudų mėtymo rungtyse. Daug gerų emocijų sukėlė komandinės virvės traukimo varžybos.
Po turiningai praleisto laiko visi rinkosi kultūros centro salėje, kur vyko šventinis gimnazistų ir jų tėvelių koncertas bei pačių aktyviausių, gabiausių ir labiausiai bendruomenei nusipelniusių moksleivių apdovanojimai. R.Laurinaičio teigimu, norėjosi ne tik paprastai išdalinti konkursų, varžybų ar olimpiadų nugalėtojų diplomus, bet ir pagerbti juos pelniusius vaikus. Šventė iš tiesų pateisino savo idėją – gimnazijos bendruomenė dar kartą įrodė savo vienybę ir susitelkimą, o mokiniai, tėveliai ir mokytojai puikiai praleido laiką neformalaus ugdymo užsiėmimuose kartu kurdami, sportuodami ir besilinksmindami.
„Draugo“ inf.