baneris leidinys

Gegužės 15 dieną Griškabūdžio gimnazijoje startavo Lietuvos meno kūrėjų asociacijos projektas „Aukštosios kultūros impulsas mokykloms“. Mokyklos bendruomenė iš Vilniaus sulaukė pirmojo menininko – dailininko ir skulptoriaus Kęstučio Musteikio, kuris projekto dalyviams skaitė teorines paskaitas „Ledo ir sniego renginiai bei festivaliai“.

K.Musteikis su moksleiviais pasidalijo patirtimi apie ledo skulptūrų kūrimą, įspūdžiais iš kūrybinių projektų. Jau daugiau nei dešimt metų skulptoriaus rankose ledas virsta meno kūriniais. „Žinote, yra rimta muzika ir dainuškos. Kurti skulptūras iš akmens man yra muzika, o iš ledo – tik dainuškos, – palygino jis. – Tačiau ledas pati dėkingiausia medžiaga. Nepavyko skulptūra – išstūmei laukan, ir tiek žinių.“

Griškabūdiečiai ypač žavėjosi Mergelių salose 9,5 m aukščio ir beveik 500 kv. m ploto šaldytuve įkurto ledo muziejaus skulptūromis, Švedijos ir Norvegijos ledo viešbučiais, sulaukusiais didelio turistų susidomėjimo. Pasak projekto koordinatorės dailės mokytojos Rimutės Amonienės, kitais mokslo metais moksleiviai sulauks dar penkių meno sričių atstovų: architekto Gintaro Balčyčio, fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo, kinematografininko Augio Kepežinsko, muziko Dominyko Vyšniausko, teatro meno kūrėjų Algimanto Butvilo, Vaivos Mainelytės ir Ramučio Rimeikio.

Projekto vykdytojai tikisi, kad tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins juos įsijungti į kultūros procesą. Net 226 projekte dalyvaujančių šalies mokyklų 8 – 12 klasių moksleiviai ir jų mokytojai dvejus metus galės nemokamai skaityti lietuviškus kultūros žurnalus - „Kultūros barai“, „Naujasis židinys“, „Metai“, „Knygų aidai“, „Krantai“, „Dailė“, „Literatūra ir menas“, „Fotografija“, „Muzikos barai“, „Kelionė su Bernardinai.lt“, „Tautodailės metraštis“ ir bendrauti su šalies menininkais, kurie ves ne tik teorinius, bet ir praktinius užsiėmimus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos