baneris leidinys

piliecio_zadintuvasPraėjusių metų rugsėjo mėnesį prasidėjęs nacionalinis pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo projektas „Piliečio žadintuvas“ jau baigiasi. Gegužės 10 dieną Vilkaviškio kultūros centre vykusioje Marijampolės apskrities baigiamojoje konferencijoje dalyvavo atstovai iš 10 regiono bendrojo lavinimo mokyklų. Tarp jų ir projekto dalyviai iš Sintautų pagrindinės bei Kriūkų vidurinės mokyklų.

Nuotr. Projekte „Piliečio žadintuvas“ dalyvavę rajono moksleiviai teigė, kad pasikeitęs jų požiūris į pilietiškumą neleis sustoti – jie ir toliau mielai užsiims savanoriška veikla.

Renginio metu projekto koordinatorės Sintautų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Jūratė Arštikaitienė ir Kriūkų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Naujokaitienė kartu su moksleiviais pristatė nuveiktus darbus, pasidalijo gerosiomis praktikomis bei ateities planais. Nuo rugsėjo mėnesio Menų ir mokymo namai (MMN) ir Nacionalinis socialinės integracijos institutas (NSII) keliavo po Lietuvą su „žadintuvais“ – pilietiškumą ugdančiais metodais. Mokyklų bendruomenes organizatoriai pasitiko šūkiu „POZITYVAS. Aktyvus jaunimas nesnaudžia!“. „Žadintuvai“ kėlė iš snaudulio moksleivius, kvietė būti pilietiškais ir pradėti kurti tokią aplinką, apie kokią jie svajoja.
 
Projekto metu buvo išleistas bendraamžių švietėjų vadovas. Knygos viršelio sukūrimui buvo surengtas konkursas, kurį laimėjo Sintautų pagrindinės mokyklos dešimtokė Greta Unguvaitytė.

Projekto metu moksleiviai skirdavo laiko bendraamžių švietimui. Jaunimo lyderiai vesdavo užsiėmimus savo bendraamžiams, kurių metu moksleiviai patys bandė ieškoti problemų priežasčių ir jų sprendimo būdų, savanoriškai, nelaukdami jokio atlygio atliko visuomenei naudingus darbus.

Taip pat daug laiko buvo skirta pasaulyje pripažintam Forumo teatro metodui, kurį prieš 14 metų Menų ir mokymo namų direktorė Rimanta Vaičekonytė pradėjo populiarinti Lietuvoje. Šis neformalaus ugdymo metodas padėjo moksleiviams tiesiogiai pajusti ir išgyventi įvairias situacijas, mokytis bendravimo meno. Forumo teatras skiriasi nuo mums įprastų metodų savo interaktyvumu - į jį tiesiogiai gali įsitraukti ir moksleiviai, vaidinantys įvairias situacijas, ir žiūrovai. Jie turėjo teisę bet kuriuo metu stabdyti situaciją, diskutuoti, siūlyti problemos sprendimo būdus ir vaidinimą pasukti teigiama linkme. Toks neformalus ugdymo būdas leidžia moksleiviams scenoje išgyventus, išsiaiškintus dalykus pritaikyti kasdieniame gyvenime.

Renginio metu moksleiviai drąsiai lipo ant scenos ir pristatinėjo savo veiklas, per mokslo metus nuveiktus darbus. Atskiroje patalpoje visų čia dalyvavusių mokyklų komandos surengė gerųjų patirčių mugę su stendais, kuriuose atsispindėjo ir jų įgytos žinios, ir savanoriška veikla. Devynis mėnesius trukusio projekto metu keitėsi jo dalyvių vertybės, požiūris į pilietiškumą. Būti pilietišku – tai gyvenimo būdas, įsiklausant į bendruomenės poreikius. Moksleiviai aktyviai įsitraukė į diskusijas apie patyčias, žalingus įpročius, jaunimo santykius su vyresnių kartų žmonėmis. Projektas „Piliečio žadintuvas“ parodė, kad mūsų šalies jaunimas pats gali spręsti jiems svarbias problemas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos