baneris leidinys

Praėjusių metų gruodžio 28 d. Marijampolės apylinkės teismas rajono gyventoją V. B. pripažino kaltu ir skyrė jam 4500 eurų baudą, konfiskavo traktorių, taip pat V. B. 2-jiems metams ir 6 mėnesiams prarado teisę vairuoti. Trims šios bylos liudytojams už melagingus parodymus galimai bus pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Buvo nustatyta, kad V. B. dar praėjusių metų gegužės 23 d. vakarą vairavo jam priklausantį traktorių būdamas apsvaigęs nuo alkoholio – jo kraujyje rasta 2,5 promilės etilo alkoholio. Už šį nusikaltimą ir buvo nuteistas.
Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad šiais metais sausio vasario mėnesiais Marijampolės savivaldybės teritorijoje nustatyti 55 neblaivūs vairuotojai.

Šakių rajone nustatyta net 13 asmenų, kurie vairavo apsvaigę nuo alkoholio. Pernai per sausio–vasario mėnesius Šakių rajone buvo nustatyta 17 asmenų, kurie vairavo išgėrę.
Smurtavo
Kovo 11 d. apie 4 val. Griškabūdžio sen. Bliuviškių kaime buvo sumuštas vaikinas (gim. 1995 m.). Jaunuolis yra  Kudirkos Naumiesčio sen. Panovių kaimo gyventojas. Vaikiną sumušė jam nepažįstami asmenys. Jam buvo sukeltas fizinis skausmas.
Kovo 13 d. apie 23 val. namuose Griškabūdžio sen. Paluobių kaime, prieš moterį (gim. 1965 m.), kuriai nustatytas 1,75 prom. girtumas, smurtavo sugyventinis (gim. 1969 m.). Sugyventiniui nustatytas 1,60 prom. girtumas. Šakių ligoninėje jai nustatytas kairės veido pusės sumušimas. Vyras sulaikytas.
Pavogė
Kovo 6 d. apie 8.00 val. buvo pastebėta, kad iš įmonės kiemo teritorijos, esančios Šakiuose Sodų gatvėje, pavogtas automobilis „VW Passat“. Nuostolis 800 eurų.

Mirė
Kovo 6 d. 12.32 val. policija gavo pranešimą, kad Kriūkų sen. Sutkų kaime, ūkinės paskirties patalpoje, rastas vyro (gim. 1955 m.) kūnas, medikai atvykę konstatavo mirtį. Išorinių smurto žymių nenustatyta. Mirties priežasčiai nustatyti kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.
Kovo 6 d. 16.05 val. policija gavo pranešimą, kad privačios bendrovės teritorijoje, esančioje Kriūkų sen. Joginiškių kaime, mirė ūkio apžiūrėti atvykęs vyras (gim. 1954 m.), kuris yra tos pačios seniūnijos Piesčių kaimo gyventojas. Išorinių smurto žymių nepastebėta. Mirties priežasčiai nustatyti vyro kūnas išvežtas į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Jurbarko poskyrį.
Girtas
Kovo 1 d. 17.30 val. S. Banaičio gatvėje daugiabučio namo automobilių stovėjimo aikštelėje, policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Ford Fiesta“. Paaiškėjo, kad jo vairuotojas yra Šakių miesto gyventojas (gim. 1955 m.), kuris neturi teisės vairuoti ir jam nustatytas girtumas (2,18 prom.). Automobilis nuvežtas į saugojimo aikštelę.

Smurtavo
Kovo 2 d. 22.00 val. Slavikų kaime, namuose, vyras (gim. 1988 m.), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (2,29 prom.) smurtavo prieš tėvą (gim. 1963 m.), kuriam nustatytas girtumas (2,45 prom.). Šakių ligoninėje tėvui diagnozuota galvos plaukuotosios dalies žaizda. Sūnus sulaikytas.
Vienas rajono gyventojas, norėdamas išgerti, įlindo į automobilį ir pagrobė aštuonis eurus. Už tai jaunam vyrui teks padirbėti visuomenės labui.

22-ejų metų niekur nedirbantis V. Ž. teismui pasakojo, kad praėjusių metų spalio 25 d. vakare būdamas savo namuose norėjo išgerti alkoholinių gėrimų, tačiau neturėjo pinigų. Išėjęs iš savo namų sugalvojo nueiti į vieną sodybą. Priėjęs prie saugomos sodybos teritorijos ir atsidaręs už ūkinio pastato esančios tvoros vartelius, pateko į kiemą, kuriame pamatė du stovinčius automobilius. Priėjęs prie vieno automobilio keleivio pusės priekinių durelių jas atidarė, kad automobilis buvo neužrakintas, tvirtino nežinojęs. Atidaręs dureles įlipo į automobilį ir ant priekinės panelės rado padėtus aštuonis eurus (4 monetos po du eurus), kuriuos pasiėmė. Išlipęs iš automobilio išgirdo vyrišką balsą, kuris liepė jam sustoti, jis išsigando ir nubėgo prie kito kieme stovėjusio automobilio, už kurio pasislėpė. Palaukęs apie dvi minutes atsistojo ir greitai išbėgo iš kiemo pro tą pačią vietą, pro kurią buvo patekęs į teritoriją prieš tai. Teisme jaunuolis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, gailėjosi, patirtą žalą žadėjo atlyginti artimiausiu metu.
byla
Žmonėms, nesusidūrusiems su teismų veikla, teismo procesai išties yra painūs ir sudėtingi. Dažniausiai žmonės žino tik vieną faktą – kad kilus ginčui reikia kreiptis į teismą. O kas toliau? Kaip byla atsiranda ant teisėjo stalo? Kodėl būtent šis, o ne kitas teisėjas nagrinėja bylą? Į šiuos klausimus atsako Nacionalinės teismų administracijos specialistai.

Kaip byla nukeliauja pas teisėją?

Bylos teisėjams skirstomos naudojantis kompiuterine programa. Pagrindinis bylų skirstymo principas – automatizuotas teisėjų atrankos būdas, kai teisėjai kompiuterinės programos parenkami atsitiktine tvarka. Be to, bylos skirstomos ne tik atsitiktine tvarka, bet ir laikantis nešališkumo, skaidrumo, nepriklausomumo ir bylų nagrinėjimo operatyvumo principų.
Kovo mėnesį kelių policijos pareigūnai vėl vykdys įvairias prevencines priemones, kad prisidėtų prie eismo saugumo užtikrinimo keliuose.

Kovo 1–3 dienomis pareigūnai tikrins, ar vairuotojai nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis vairuodami. Kovo 4–10 bei 25–31 dienomis pareigūnai vykdys prevencines priemones, kurių metu bus kontroliuojamas pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų (jų keleivių) eismo saugumo užtikrinimas, vykdoma vairuotojų pareigų, susijusių su pėsčiaisiais, kontrolė.

Kovo 8–12 dienomis bus kontroliuojamas vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Taip pat bus vykdomos prevencinės priemonės, kai asmuo neturi teisės vairuoti ar kai iš vairuojančio asmens teisė vairuoti atimta, atvejams išaiškinti ir kontroliuoti.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos