baneris leidinys

Pavogė
Lapkričio 23 d. 15.30 val. Šakiuose, Griškabūdžio g., atliekant darbus, buvo pavogtas įmonei priklausantis įrankis. Patirta 551 eurų žala. Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Virė naminukę
Lapkričio 24 d. 15.25 val. Pažiegždrių k. (Lekėčių sen.) ūkiniame pastate rastas aparatas, kuris skirtas gaminti galimai stipriuosius alkoholinius gėrimus. Taip pat rasta apie 285 l skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, ir apie 5 tūkst. 350 l raugo, skirto gaminti naminę degtinę. Įtariamasis (gim. 1962 m.) buvo pareigūnų apklaustas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 201 str. 1 dalį, kuri užtraukia atsakomybę asmeniui viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Nuo lapkričio 20 d. miškų kontrolės specialistai pradėjo naują aplinkosauginę akciją „Miškas“. Šia akcija norima užtikrinti didesnę eglučių apsaugą prieš artėjančias žiemos šventes, todėl iki gruodžio 24 d. aplinkosaugininkai vykdys reidus šalies miškuose, tikrins eglučių pardavimo punktus.

Akcijos „Miškas“ metu bus organizuojami reidai eglučių pardavimų punktuose, taip pat vykdomi tiksliniai reidai šalies miškuose.
Kliudė žmogų
Lapkričio 18 d. apie 13 val. Gelgaudiškyje vyras (gim. 1951 m.), vairuodamas automobilį SAAB, važiuodamas atbulomis, kliudė ant kelio stovėjusią moterį (gim. 1938 m). Nukentėjusioji pristatyta į Šakių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnį, kada asmeniui gresia atsakomybė bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
avarija senjoras
Ketvirtadienio popietę 86-erių senjoras Šakių centru važiavo su nuleista automobilio padanga tol, kol, nesuvaldęs transporto priemonės, atsitrenkė į gatvės bortelį. D. Pavalkio nuotr.

Ketvirtadienio popietę Šakių miesto pagrindinėje gatvėje buvo sujudimas, sukviestos gausios tarnybų pajėgos. Incidentas kilo dėl to, jog garbaus amžiaus vairuotojas nesuvaldė automobilio, atsitrenkė į šaligatvio bortelį, bet niekas nenukentėjo.
Smurtavo
Lapkričio 12 d. apie 15 val. Šakiuose, Kęstučio g., prieš moterį (gim. 2002 m.) smurtavo vyras (gim. 1999 m.). Lapkričio 14 d. apie 17 val. Degutinės k. (Griškabūdžio sen.) neblaivus vyras (gim. 1982 m.) smurtavo prieš neblaivią moterį (gim. 1990 m.). Vyrui nustatytas 2,08 prom. girtumas, moteriai – 2,68 prom.  Nukentėjusioji buvo pristatyta į Šakių ligoninės Priėmimo-skubos pagalbos skyrių. Įtariamasis sulaikytas.
Abiem atvejais dėl smurto pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnį, pagal kurį smurtavusiam asmeniui gresia viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.
Parduodami automobilius ir sudarydami sandorius su pirkėjais pardavėjai turi būti budrūs – pasirodo, pirkėjai ėmė gudrauti ir nepranešti apie naujus sandorius, o už nusižengimus protokolai keliauja pas buvusius šeimininkus.

Pastaruoju metu į policijos įstaigas plūsta asmenys, kuriems automatiniu būdu buvo suformuoti administracinių nusižengimų protokolai, pateikdami pirkimo–pardavimo sutartį kaip įrodymą, kad nusižengimo fiksavimo metu jie jau nebuvo transporto priemonių savininkai (valdytojai). Policija primena, kad pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirmasis į VĮ „Regitra“ privalo kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o tuomet ją turi patvirtinti transporto priemonės pardavėjas. Pažymėtina, kad nors vienai pirkimo–pardavimo sutarties šaliai vengiant atlikti įstatyme nustatytas pareigas, kita šalis turi teisę kreiptis į policiją arba į teismą. Policija tokiu atveju už Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pažeidimą gali taikyti administracinę atsakomybę, t. y. pažeidėjui skirti baudą nuo 150 iki 300 eurų, o šį pažeidimą padarius pakartotinai – nuo 440 iki 600 eurų baudą.
Šią savaitę, išnagrinėjęs visas aplinkybes, Šakių rajono policijos komisariatas nutraukė administracinę teiseną, kurią pradėjo po spalio 14 dieną Šakiuose vykusio mitingo. Tyrimas nutrūko, nes jame nenustatyta pažeidimo sudėties.

Spalio 14 d. Šakiuose, prieš savivaldybės pastatą, vyko mitingas, kurio, pasak organizatorių, prireikė dėl to, jog buvo viešai pasakyta, kad ligoninėje žadama uždaryti du skyrius. Šiam mitingui surengti savivaldybė nebuvo davusi leidimo, o dėl pandeminės situacijos šalyje jo rengėjams reikėjo laikytis itin griežtų viešosios tvarkos taisyklių – žmonės negalėjo būriuotis į didesnes nei 15-os žmonių grupeles. Praėjus porai dienų po mitingo, policija pradėjo administracinę teiseną, o į apklausas buvo pradėti kviesti vienaip ar kitaip su mitingu susiję atsakingi asmenys, pradėti rinkti su mitingu susiję faktai.
Vagystė
Lapkričio 8 d. 9 val. policija gavo moters (gim. 1961 m.) pareiškimą dėl vagystės. Moteris nurodė, kad iš negyvenamos sodybos, esančios Karališkių k. (Kidulių sen.), yra išimti plastikiniai langai ir apgadintos krosnys. Patirta apie 2 tūkst. eurų žala. Dėl įvykio policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Naminukės aparatas
Lapkričio 8 d. apie 15 val. Kiduliuose pas vyrą (gim. 1968 m.) policija rado veikiantį įrenginį, kuris galimai skirtas naminei degtinei gaminti. Be šio įrenginio, rasta metalinis su indas su 10 l skysčio, turinčio naminei degtinei būdingą kvapą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 201 straipsnį, pagal kurį asmeniui gresia bauda, viešieji darbai, laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos