baneris leidinys

dega pievosRugpjūčio 20 vakarą Kidulių seniūnijos Valenčiūnų kaime užsiliepsnojo kviečių laukas. Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priežiūros poskyrio viršininkas Gintaras Ščajevas sako, kad gaisrą laukuose sukėlė vienas vietinis to kaimo gyventojas, kuris savo sodyboje degino sugrėbtą sausą žolę.
 
Nuotr. Dėl neatsargaus elgesio su ugnimi Valenčiūnų kaime sudegė 2 ha 15 a javų laukas.
 
Vėjo genama ugnis didžiulį lauką pelenais dengta žeme pavertė gan greitai. Išdegė net 2 ha 15 a javų plotas. Ugniagesiams gelbėtojams gesinti gaisrą padėjo pats laukų savininkas, apardamas degantį lauką, kad ugnis toliau nesiplėstų. Gaisrą sukėlusiam asmeniui už tokį neatsakingą elgesį su ugnimi gresia administracinė bauda. Nuostoliai dar tikslinami.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai neslepia, kad rajone kiekvienais metais ugnis nuniokoja keletą kombainų ir kitos žemės ūkio technikos, taip pat keletą hektarų javų laukų. Kad nelaimių būtų mažiau, o jau įvykusios nelaimės pasekmės nebūtų tokios skaudžios, reikėtų atminti pagrindinius priešgaisrinės saugos reikalavimus. Specialistai teigia, kad gaisrų priežastis dažnai būna neatsakingas žmogaus elgesys, tad prašo visų rajono gyventojų, atsižvelgiant į situaciją, kad kelinta savaitė trunka sausros periodas, itin atsargiai elgtis su ugnimi. Ilgą laiką lietaus nepalaistyta gamta – sausa it parakas ir gali užsidegti nuo menkiausios žiežirbos.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos