baneris leidinys

teismePenktadienį Šakių rajono apylinkės teisme kartu su rajono mokymo įstaigų moksleiviais atvirų durų dienos renginyje paminėta LR Konstitucijos diena.
 
Nuotr. Atvirų durų dienoje teisėja Lina Antanaitienė supažindino rajono moksleivius su teismų darbo specifika.
 
Spalio 23 d. Šakių rajono apylinkės teisme lankėsi Kidulių pagrindinės mokyklos ir šios mokyklos Sudargo M. Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriaus, Sintautų pagrindinės mokyklos ir Šakių „Varpo“ mokyklos moksleiviai. Į tradiciniu tapusį atvirų durų dienos renginį, skirtą Konstitucijos dienai paminėti, moksleivius pakvietė Šakių rajono apylinkės teismas.

Laikinai einanti teismo pirmininko pareigas Lina Antanaitienė moksleiviams ir juos lydintiems mokytojams trumpai pristatė Lietuvos Respublikos teismų sistemą, teismuose nagrinėjamų bylų rūšis, teisėjo, prokuroro, advokato mantijas, ženklus, paaiškino, kaip tampama teisėju.

Inscenizuotame baudžiamosios bylos dėl asmens sveikatos sužalojimo teisiamajame posėdyje moksleiviai buvo pakviesti užimti proceso dalyvių vietas teismo posėdžių salėje. Šios inscenizacijos metu moksleiviai sužinojo, kad posėdžio dalyviai turi laikytis įstatymuose nustatytų elgesio ir bendravimo su teisėju taisyklių: prokuroras palaiko kaltinimus ir gina nukentėjusiojo teises,  advokatai gina kaltinamuosius. Teisėjas, išklausęs visus proceso dalyvius, susipažinęs su bylos rašytiniais dokumentais, priima ir paskelbia galutinį sprendimą Lietuvos Respublikos vardu.

Teisėja L. Antanaitienė sulaukė ir dalyvių klausimų apie apskųsto nuosprendžio, kuriuo paskirta bausmė kaltinamajam, vykdymą, kaip vyksta nepilnamečių liudytojų apklausos, kiek laiko teisėjas praleidžia posėdžių salėse, ar teismo posėdžių salėse būna muštynių ir ar galima prašyti, kad teismo posėdis nebūtų viešas.

Renginio pabaigoje teisėja visiems padėkojo už dalyvavimą, o inscenizuoto posėdžio teisėjui Normantui, prokurorui Martynui, nukentėjusiajam Pauliui, kaltinamiesiems Mantui, Karoliui ir Kazimierui, advokatėms Ingridai, Almai, Rimintai ir kitiems aktyviems renginio dalyviams įteikė po atminimo dovanėlę.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos