baneris leidinys

Spalio 26 d. pasienyje su Rusija VSAT Pagėgių rinktinės Rocičkių užkardoje Teisės ir valstybės sienos apsaugos programos studentams surengtos pratybos, kurių metu jie atliko įvairias dokumentų kontrolės ir sienos stebėjimo užduotis bei susipažino su sienos apsaugos subtilybėmis. Pratybų tikslas – išmokyti būsimuosius VSAT pareigūnus orientuotis įvairiose  situacijose ir priimti tinkamus sprendimus.
 
Pratybose dalyvavo Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete pagal Teisės ir valstybės sienos apsaugos studijų programą besimokantys 25 antrakursiai. Su jais dirbo laikinai einanti fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėjos pareigas Danguolė Seniutienė, katedros lektoriai Vladimiras Andrejevas, Rolandas Nagrockas ir Linas Ubartas. Pastarasis yra ir Rociškių užkardos pareigūnas. Be šių pedagogų, pratybas organizavo ir joms vadovavo Rociškių užkardos vadovybė bei kiti šio VSAT padalinio pasieniečiai.

Pratybų pradžioje į užkardą atvykusius būsimuosius pasieniečius Rociškių pareigūnai supažindino su operatyvine padėtimi užkardos veikimo teritorijoje, pravedė instruktažą apie pratybų eigą ir tvarką. Vėliau studentų pogrupiai kartu su priskirtais užkardos pareigūnais vyko į Ramoniškių punktą bei vietas keliuose Sudargas–Kiduliai, Sudargas–Slavikai ir prie sienos su Rusija linijos. Kiekvienoje iš šių vietų studentų grupės dirbo po 1 val., vėliau keisdavosi. Visose studentų darbo vietose buvo imituojami pažeidimai. Studentai turėjo juos nustatyti ir priimti atitinkamus sprendimus. Manoma, kad tokio pobūdžio pratybos padės parengti kuo daugiau kvalifikuotų specialistų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos