baneris leidinys

pries smurtaRita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Gruodžio 10 d. Šakių policijos komisariate buvo pristatys daugiau kaip porą savaičių trukęs projektas „Mes – prieš smurtą“. Šį projektą inicijavo ir rengė Šakių policijos komisariatas bei Šakių bendruomenių centrų asociacija. Jiems talkino Kauno apygardos probacijos tarnybos Šakių skyriaus pareigūnai.

Nuotr. Rašinio konkurso „Laiškas smurtautojui“ nugalėtoju tapo Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus auklėtinis Justas Bartišius.

Socialinės akcijos

Paskutinę lapkričio savaitę mūsų rajone startavęs projektas „Mes – prieš smurtą“ buvo socialinė prevencinė priemonė, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į bet kokį smurtą artimoje aplinkoje, į patyčias, į tuos žmones, kurie galbūt, patirdami vienokią ar kitokią smurto apraišką, bijo garsiai apie tai kalbėti, o gal dažnas iš jų ir nežino, kur reikia kreiptis tokiais atvejais. Šakių policijos bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, talkinant jauniesiems policijos rėmėjams bei įvairioms institucijoms, per šį trumpą laiką surengė ne vieną paskaitą-mokymą smurto tema, viešąją akciją „Gerumo diena“ ir kitas prevencines priemones, norėdama šiuo projektu parodyti visuomenei, kad smurtas yra šalia mūsų ir mes neturime teisės nuo jo nusigręžti. Iš viso šiam projektui Socialinės saugos ir darbo ministerija skyrė 1490 eurų, kuriuos projekto vykdytojai panaudojo įvairių lankstinukų, kalendorių, prevencinių kino filmo kūrimui ir kitoms priemonėms. Projekto administravimui lėšų nebuvo numatyta, tad galima sakyti, kad žmonės, kurie ėmėsi iniciatyvos ir vykdė visą projekto veiklą, dirbo visuomeniniais pagrindais.

Daug prevencinių renginių

Per geras dvi savaites įgyvendinant šį projektą nuveikta iš tiesų nemažai. Suorganizuotos paskaitos-mokymai „Smurtas – ne vyriškumo požymis“, „Pykčio valdymas“, suorganizuotas susitikimas su Anoniminių alkoholikų grupės savanoriais. Rengiant šias paskaitas Šakių policijos bendruomenių pareigūnei talkino psichologė Jūratė Stankaitytė, kuri mielai tiek jauniems, tiek vyresniems klausytojams aiškino, kas tai yra pyktis, priklausomybė, atsakinėjo į smalsuolių klausimus įvairiomis smurto prevencijos temomis. Anot A. Mockevičiūtės, džiugu, kad visada atsiranda mielai norinčių padėti savanorių: štai susitikime su Anoniminių alkoholikų grupės atstovais sutiko pasidalinti asmeninių išgyvenimų istorijomis net 28 asmenys, kurie praeityje buvo teisti už tam tikrus smurtinius nusikaltimus.

Per visą projekto įgyvendinimo laiką vyko daug renginių ir vaikams. Buvo surengta paskaita-diskusija „Patyčios ir smurtas vaikų, jaunimo tarpe ir jų atžvilgiu. Ar tai norma?“, paskaita jaunimui „Pykčio valdymas“, kuri vyko Šakių jaunimo ir kūrybos centre, bei organizuojamas 8–12 klasių moksleivių rašinių konkursas – „Laiškas smurtautojui“. Taip pat šio projekto metu buvo organizuojamas fotografijų konkursas „Mes – prieš smurtą“.

Visą šią veiklą vainikavo trumpas prevencinis filmas, kurio situacinių siužetų herojais tapo jaunieji policijos rėmėjai bei Paluobių kaimo teatro aktoriai.

Ateityje galvojama šį filmą rodyti kaip prevencinę medžiagą kovai su smurtu šeimose. Visų trumpametražio filmuko epizodų gale pateikiama informacija, kur reikia kreiptis, jeigu patiriate smurtą arba pastebite jį visuomenėje. Pati A.Mockevičiūtė su jaunaisiais rėmėjais surengė pilietinę akciją „Gerumo diena“, kurios metu Šakiuose, Gelgaudiškyje ir Lekėčiuose praeiviai buvo vaišinami arbata, sausainiais, jiems buvo kalbama apie smurtą šeimoje, dalinama prevencinė atributika.

Padėkos raštai

Pristatant šio projekto veiklas visuomenei, gruodžio 10 d. Šakių policijos komisariate buvo įteikiamos padėkos konkursų nugalėtojams bei visiems, kas prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Rašinių konkurso „Laiškas smurtautojui“ nugalėtoju tapo Justas Bartišius, Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus auklėtinis. Dvi prizines vietas taip pat pelnė Emilija Andriukaitytė iš Kudirkos Naumiesčio ir Diana Augustaitytė iš Lekėčių. Fotografijų konkurso nugalėtojomis tapo Simona Kutkaitytė ir Aurėja Staugevičiūtė iš Baltrušių. Už nuoširdų bendradarbiavimą padėkos raštas įteiktas ir Paluobių kaimo teatro aktoriams. Kaip sakė Šakių policijos komisariato bendruomenės pareigūnė A. Mockevičiūtė, netrukus turėtų būti išleistas ir 2016 m. kalendorius, kuriame 12 rajono organizacijų, partijų ar institucijų atstovai vyrai išsako savo nuomonę apie smurtą artimoje aplinkoje. Nors, kaip sako A. Mockevičiūtė, šiandien dar neturime šių kalendorių ant savo stalų, bet galima vienareikšmiškai pasakyti, kad visi kalbintieji vyrai pasmerkė bet kokį smurtą artimoje aplinkoje. Planuojama, kad šių kalendorių bus išleista 40 vienetų.

Ketvirtadienį Šakių policijos komisariate dalyvavę politikai, socialinio skyriaus darbuotojai, Šakių bendruomenės centro atstovai, Kauno apygardos probacijos tarnybos Šakių skyriaus atstovai vienareikšmiškai pasmerkė visuomenėje vis dar aktualią smurto problemą artimoje aplinkoje. Kaip sakė tarybos narys Martinas Eimutis, nesvarbu, ar pats patiri  smurtą, ar matai jį savo artimųjų rate, neturi teisės būti abejingas, nes  abejingumas irgi yra blogis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos