baneris leidinys

ginklaiSausio 4 d. į Trako kaimo, esančio Gelgaudiškio seniūnijoje, negyvenamą sodybą atvykęs jos savininkas Jonas Treinys rado nemalonų reginį – kilpoje pagautą stirną. Sodybos šeimininkas apie tai pranešė Aplinkos apsaugos tarnybai.

Nuotr. Gelgaudiškio seniūnijoje aplinkosaugininkai rado nelegaliai laikytų ginklų ir kilpoje pagautą stirną.

Atvažiavę gamtininkai apėję sodybą rado ir nuėmė dar 9 kilpas. Kilo įtarimas, kad kilpas galėjo pastatyti pilietis K. A. (45m.), gyvenantis gretimame Skaistakaimio kaime. Nuvykus į jo gyvenamą sodybą, pagal pėdsakus sniege šiaudų kupetoje rastas maišas, kuriame buvo lygiavamzdis medžioklinis šautuvas, savadarbis graižtvinis šautuvas, įvairūs šoviniai, prietaisai šovinių užtaisymui ir dar 12 vienetų kilpų, skirtų gyvūnams gaudyti. Gamtosaugininkai iškvietė policijos pareigūnus, kurie piliečio K. A. sodyboje rado ir konfiskavo nelegaliai laikytus ginklus: savadarbį pistoletą, lygiavamzdį šautuvą, pistoleto dėtuvę, dviejų skirtingų diametrų savadarbius šaunamuosius įtaisus, įrangą šoviniui užtaisyti, 32 vienetus kapsulių, 9 vienetus šratų ir 422 vienetus įvairaus kalibro šovinių.
 
Pasak Šakių rajono agentūros vedėjo Kęstučio Lopetos, radus negyvą stirną ir kilpas pirmoje sodyboje, kilo įtarimas, kad brakonierius gyvena kažkur netoliese. Motinai priklausančioje sodyboje pilietis K. A. buvo įsikūręs vienas. Jis verčiasi atsitiktiniais darbais. Anot K. Lopetos, brakonierius tikriausiai pastebėjo gretimoje sodyboje esančius gamtosaugininkus, todėl pirmiausia puolė slėpti brakonieriavimo amuniciją ir krauti ją į maišus. Pas jį atvykus aplinkosaugininkams, K.A. neprisipažino turintis nelegalių ginklų, todėl inspektoriams teko sekti jo pėdsakais sniege. Radus neteisėtus ginklus, inspektoriai iškvietė policiją, o patys iš brakonieriaus konfiskavo dar 12 kilpų žvėrims gaudyti. Jos buvo paslėptos su kitais ginklais maiše.

Už maiše aptiktas kilpas brakonieriui gresia bauda nuo 289 iki 868 eurų. Už kitus aptiktus nelegalius daiktus vyrui gresia laisvės atėmimo bausmė nuo ketverių iki aštuonerių metų. Tiriama, ar ir kaimyninėje sodyboje rasta stirna ir kilpos priklauso tam pačiam asmeniui K. A.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos