baneris leidinys

Iš pareigų atleistas kontrabandininkams talkinęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos pareigūnas. Jam taip pat teks sumokėti daugiau kaip 11 tūkst. eurų baudą. Kontrabandininkų pusėn stojusį pasienietį demaskavo ir sulaikė jo kolegos, Kriminalinės žvalgybos bei Imuniteto skyrių pareigūnai.
 
Lapkričio 30 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis pasirašė įsakymą, kuriuo iš pareigų atleido 32-ejų metų Šilgalių užkardos (Slavikų sen.) jaunesnįjį specialistą A. Z. Toks sprendimas priimtas gavus Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo pasienietis pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo gabenant kontrabandą.
 
Į VSAT kriminalistų akiratį sieną su Rusija saugančios Šilgalių užkardos jaunesnysis specialistas pakliuvo dar 2015-aisiais. Tyrimo metu ėmė aiškėti, kad kontrabandininkų pusėn stojęs VSAT pareigūnas Šakių rajone sudarė sąlygas nusikaltėliams neteisėtai atgabenti cigarečių į Lietuvą per Šešupės upę. Ja eina siena su Rusija.

Susitepusį pasienietį demaskavo ir sulaikė jo kolegos iš Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos bei Imuniteto skyrių. Tąsyk į VSAT pareigūnų rankas taip pat pateko 22 dėžės „New Line“ markės rūkalų.

Iškart po sulaikymo Šilgalių užkardos pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos. 2017 m. balandžio 20 d. Kauno apygardos teismas jį išteisino.

Pateikus skundą lapkričio 24 d. Lietuvos apeliacinis teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir kontrabandininkams talkinusį pasienietį pripažino kaltu įvykdžius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas bei skyrė 11 tūkst. 147 eurų baudą.

Iš VSAT atleistas A. Z. sienos apsaugoje tarnavo nuo 2009 m.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos