baneris leidinys

gaisras kopecios
Nuotr. Antradienio rytą ugniagesių pajėgos atvyko prie daugiabučio, kur per langus veržėsi dūmai. Kad ugniagesiai patektų į butą, teko panaudoti gaisrines automobilines kopėčias.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ  

Antradienio rytą viename iš Šakių daugiabučių kilo gaisras, ugniagesiai evakavo penkto aukšto gyventojus. Įtariamas padegimas.

Pranešimas apie gaisrą Šakių mieste Bažnyčios g. 21–57 gautas gruodžio 12 d. 6.57 val. Gaisras kilo dviejų kambarių bute, kuriame tuo metu žmonių nebuvo.

Antradienio rytą šio namo penkto aukšto gyventojai prisimena su siaubu. Ankstų rytą juos pažadino dūmų kvapas, beldimas į duris ir raginimas evakuotis.

Gaisrą pirma pastebėjo tame pačiame aukšte gyvenanti moteris, kuri ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus.

„Apie septintą valandą ryte pajutau savo kambaryje dūmus, kadangi kaičiau kavą, tai pagalvojau, kad mano virdulys perdegė. Tačiau mano virtuvėje viskas buvo tvarkoje, tuomet atidariau laukines duris, koridorius buvo pilnas juodų dūmų. Aš nieko nelaukus puoliau belsti kaimynams į duris ir juos žadinti, tuomet paskambinau pagalbos telefonu 112 ir pati su chalatu bėgau iš to aukšto, nes dusom visi. Aišku, stresą patyriau tai didžiulį“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, laimei, gaisras kilo ryte, jei būtų kilęs naktį – ne vienas gyventojas galėjo ir uždusti.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, iš penktame aukšte esančio buto rūko dūmai. Teko panaudoti gaisrines automobilines kopėčias, kuriomis ugniagesiai pasiekė šį butą.

 Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai evakavo devynis penkto aukšto gyventojus.

„Ryte išgirdau moters šauksmą – degam. Mūsų bute dūmų iš karto nesijautė, bet išgirdau beldimą į duris. Atvykę gaisrininkai kalbėjo, kad degančiame bute gali būti dujų balionas. Mes greitai sureagavom ir iš savo buto išbėgom su mažamečiu vaiku ant rankų. Koridorius jau skendėjo dūmuose, net realiai praeiti sunku buvo“, – pasakojo šio aukšto gyventojas.

Jis sakė, kad ryte buvo pasirodęs ir sudegusio buto savininkas, teiravosi, ar naktį niekas nieko negirdėjo – kas galėjo padegti jo butą.

Gaisras buvo likviduotas per valandą, tačiau viename iš kambarių sudegė dalis namų apyvokos daiktų ir spinta, aprūko šio kambario, prieškambario lubos ir sienos, apdegė vonios kambario durys, aprūko ir bendro naudojimo koridoriaus lubos.
Gyventojai į butus grįžo po kelių valandų, kai penktas aukštas buvo šiek tiek išvėdintas.

Antradienį, trečiadienį kvapas tebetvyrojo viršutiniuose daugiabučio namo aukštuose, kieme tebebuvo sukrauta krūva per langą išmestų rakandų, baldų. 31-erių buto savininko nesimatė, tad gyventojai užrėmė buto duris, kad nesklistų degėsių kvapas į bendro naudojimo koridorių ir jų butus. Gyventojai suka galvas, kaip reikės suremontuoti bendro naudojimo koridorių, kuris taip pat aprūko. Kitiems butams žalos nepadaryta, tik aukštu žemiau esančiame bute per lubas prasisunkė nedidelis kiekis vandens.

Kalbinti namo gyventojai pasakojo, kad bute, kur kilo gaisras, buvo nuolat girtaujama, net durys buvo nerakinamos. Čia nuolat buvo kviečiami ir policijos pareigūnai.

Antradienio rytą, kai kilo gaisras, buto šeimininko ir jo draugės taip pat nebuvo namuose. Gyventojų žodžiais, kaimynas iš vakaro gavo socialinę pašalpą, prisipirko alkoholio ir kažkur išvažiavo.

„To ir reikėjo tikėtis“, – sakė namo gyventojai.

Pirminiais duomenimis, butas buvo padegtas.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos