baneris leidinys

Įpusėjus rudeniniams darbams laukuose darbymetis nesibaigia ir J. Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojams, kurie kone kasdien atvyksta į rajoną sunaikinti ar išsivežti laukuose rastus sprogmenis. Praėjusią savaitę išminuotojai ne tik atvyko sutvarkyti rastų sprogmenų, bet ir liko nustebinti ūkininko elgesiu, kuris savo dirbamoje žemėje rastus sprogmenis surinko kaip obuolius, kurį laiką sandėliavo, o atvykus išminuotojams, juos pristatė savo nuosavu automobiliu.

Rugsėjo 19 d. išminuotojai vyko į Žvirgždaičių miestelį, kur laukuose rastas Antrojo pasaulinio karo laikų 76 mm artilerijos sviedinys. Tą pačią dieną Kudirkos Naumiesčio sen. Putinų k. laukuose rasta rankinė granata F1. Tiek rastą sprogmenį, tiek granatą dar tą pačią dieną išminuotojai sunaikino vietoje. Rugsėjo 20 d., penktadienį, minosvaidžio mina rasta Bridžių k. –  Antrojo pasaulinio karo laikų 82 mm minosvaidžio miną išminuotojai išsivežė sunaikinti į poligoną.
 
Tą patį penktadienį į Sintautų sen. Zyplių k. vėl buvo kviečiami išminuotojai, kur vietos ūkininkas jiems pristatė per pastarąjį laiką sukauptus net kelis skirtingus sprogmenis. Neoficialiais duomenimis, Zyplių k. laukus dirbantis ūkininkas pats savarankiškai surinko sprogmenis, kuriuos atvežė savo automobiliu ir pristatė išminuotojams. Penktadienį to ūkininko laukuose buvo įvestas ne tik planas „Skydas“, bet ir vietoje sunaikintas ne vienas rastas sprogmuo. Ūkininkas sukaupė ir išminuotojams pristatė 85 mm artilerijos sviedinį, 50 mm minosvaidžio miną ir tris mažesnes minosvaidžio minas bei tris vienetus F-13 rankinių granatų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos