baneris leidinys

juska paulius
Teisėsaugai įkliuvo Anglijos kalėjime pareigūnu dirbęs ir nelegaliai kraštiečiui talkinęs buvęs šakietis. Cambridgeshire police ir google.maps nuotr.


Portalas anglija.today, skirtas Anglijos lietuviams, bei lietuviški naujienų portalai skelbia apie lietuvį, konkrečiau buvusį šakietį 36-erių Paulių Jušką, kuris nors ir dirbo kalėjime, pats stojo prieš teismą po to, kai kitam kalinčiam tautiečiui nelegaliai perdavinėjo mobiliuosius telefonus, o už tai gavo dosnų atlygį.
 
Skelbiama, kad dar 2017-ųjų vasarą kalėjimo pareigūnas P. Juška susibičiuliavo su tuo metu kalėjusiu lietuviu. P. Juška pasakojo, kad jam pagailo tautiečio – šis beveik nemokėjo anglų kalbos, sunkiai bendravo su kitais nuteistaisiais, todėl kalėjimo prižiūrėtojas jam atnešdavo papildomai maisto, vertėjaudavo per apklausas ar susitikimus su bylos tyrėjais. Po kelių savaičių tokio bendravimo P. Juška sulaukė dabar jau buvusios nuteistojo mylimosios Lijanos Morkeliūnaitės žinutės. 32-ejų moteris, taip pat gyvenusi Peterbore, pasiūlė piniginį atlygį už tai, jei P. Juška kaliniui perduotų mobiliųjų telefonų ar kitų daiktų. Sužinojus, kad kalėjimo prižiūrėtojas užsiima neteisėta veikla, buvo patikrinti ir jo, ir nuteistojo daiktai, tačiau jokių nelegalių daiktų pareigūnai neaptiko. Vis dėlto nusikalstamą veiklą išdavė pareigūno banko sąskaitos. Nuo 2017-ųjų birželio iki tų pačių metų rugsėjo į P. Juškos sąskaitą L. Morkeliūnaitė pervedė 3 tūkst. 275 svarus. Iš viso atlikta 17 pervedimų. Abiem lietuviams pareikšti kaltinimai bendrininkavimu ir neteisėta veikla. Sausio 10d. jiedu stojo prieš teismą ir išgirdo negailestingą sprendimą: P. Juška nuteistas vieneriems metams kalėjimo, o moteris – 16 savaičių kalėjimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Taip pat L. Morkeliūnaitė gavo 140 valandų viešųjų darbų. Teisme paviešinta, kad tuo metu pareigūnu dirbęs lietuvis turėjo finansinių sunkumų, todėl lengvai ryžosi pelningai, tačiau nelegaliai veiklai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos