baneris leidinys

Apžvelgiant 2019 m. gaisrų statistiką mūsų rajone, galime pasidžiaugti, kad, palyginus su 2018 m., jų sumažėjo 7 proc. Tačiau ir 2019-aisiais, ir užpernai, gaisrai pareikalavo žmonių aukų.

Kaip informavo Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas, iš viso per praėjusius metus rajone kilo 107 gaisrai – aštuoniais mažiau negu 2018m. Praeitais metais, kaip ir ankstesniais, gaisre žuvo vienas žmogus, dar vienas buvo traumuotas.
 
Pasak G. Ščajevo, pagrindinė gaisrų priežastis – krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai, dėl to praėjusiais metais kilo net 25 gaisrai, 2018 m. –  30 gaisrų. Kita svarbi gaisrų priežastis – neatsargus žmogaus elgesys. Dėl to kilo 17 gaisrų. Dėl elektros įrenginių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų ugniagesiams pernai teko gesinti 15 gaisrų, dėl neatsargus rūkymo ugniagesių pagalbos prireikė 14 kartų (2018 m. – 11).

Anot G. Ščajevo, daugiausiai – 18 – gaisrų kilo dūmtraukiuose, gyvenamuosiuose namuose jų būta 12, ūkiniuose –10. Septynis kartus degė lengvieji automobiliai, du kartus žemės ūkio technikos mašinos, 18 gaisrų kilo pievose, 12 kartų buvo vykstama gesinti degančių buitinių atliekų konteinerių ir įvairių šiukšlių, 12 kartų – degančių šiaudų ir ražienų, 16 gaisrų kilo kituose objektuose.

2019 m. kilo daugiau gaisrų atvirose teritorijose – net 45, dėl to išdegė 17,12 ha pievų, ražienų (2018 m. kilo 36 gaisrai, išdegė 8,39 ha).

Žiūrint pagal atskiras seniūnijas, daugiausiai gaisrų kilo Šakių seniūnijoje (16 gaisrų), Kidulių sen. – 15, Šakių mieste – 11, Lekėčių sen. – devyni.  Mažiausiai, po du gaisrus, buvo Plokščių, Slavikų ir Žvirgždaičių sen.

Daugiausiai gaisrų kilo balandžio mėn. – 31, sausio mėn. – 12 gaisrų. Ramiausiais buvo rugsėjo mėn. –  kilo trys gaisrai.

Sekmadieniais kilo daugiausiai gaisrų, net 22, ramiausia diena ketvirtadienis – šeši gaisrai. Gaisringiausias paros laikas buvo 13–18 val. Be gaisrų gesinimo, ugniagesiai gelbėtojai vyko į 151 gelbėjimo darbą (2018 m. – į 131).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inicijuotos prevencinės akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu Šakių PGT pareigūnai ir Šakių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai 2019 m. aplankė 1138 gyvenamuosius būstus (2018 m. – 1032). Šios akcijos tikslas – stiprinti gaisrų prevenciją gyvenamajame sektoriuje ir prisidėti prie šiame sektoriuje kylančiuose gaisruose žūstančių žmonių skaičiaus mažinimo, taip pat ugdyti šalies gyventojų gebėjimą saugiai elgtis ekstremaliųjų situacijų metu.

„Gyventojams patarėme, kaip pasirengti ir saugiai elgtis ekstremaliosios situacijos metu, konsultavome gaisrinės saugos klausimais, atkreipėme dėmesį į tinkamą kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą, elektros instaliaciją ar kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras, gyventojams taip pat aiškinome, kodėl reikalingi autonominiai dūmų signalizatoriai. Ši akcija bus vykdoma ir šiais metais“, – tvirtino G. Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos