baneris leidinys

Praėjusią savaitę tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Aušros Pavydienės iniciatyva savivaldybėje suorganizuotas tarpinstitucinis pasitarimas dėl prevencinių priemonių prieš moksleivių rūkymą, mat daugėja administracinių nusižengimų, susijusių su tabako, tabako gaminių rūkymu ir jų laikymu ugdymo įstaigų teritorijose.
 
Susirinkime dalyvavo Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Šakių „Varpo“ mokyklos administracijos, Šakių r. policijos komisariato, Visuomenės sveikatos biuro, Marijampolės apskrities Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai. Informuojama, kad susirinkimo metu buvo aptariamos galimos prevencinės priemonės, svarstoma, kokios jos gali būti taikomos, siekiant efektyvesnės prevencijos mažinant moksleivių rūkymą. Pastebėtos problemos dėl įstatyminių vaikų atstovų abejingumo ir pareigų nevykdymo savo nepilnamečių vaikų atžvilgiu. Atkreiptas dėmesys į atsakomybės taikymą asmenims dėl tabako turėjimo ir vartojimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Susirinkusieji kalbėjo ir apie institucijų bendradarbiavimą, kad būtų sumažintas tabako vartojimas mokyklose. Atsižvelgiant į kontrolės poreikį dėl tarp moksleivių vyraujančių žalingų  įpročių, aptarta galimybė vykdyti prevencinius reidus švietimo įstaigų prieigose ir gretimose teritorijose, taip pat, skatinant atsisakyti žalingų įpročių, ieškoma būdų aktyviau įtraukti mokinius dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje, kurią vykdo Visuomenės sveikatos biuras. Taip pat nutarta vykdyti projektinę veiklą „Sveikatos ambasadorius“, siekiant įtraukti į prevencinę veiklą pačius nepilnamečius, kad jie patys suprastų tabako vartojimo pasekmes, organizuoti lektorių paskaitas, kurių metu mokiniai, pedagogai ir tėvai būtų supažindinami su žalingų įpročių daroma žala.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 Zita 2020-01-31 19:06
Kol vaikai turės galimybę šlaistytis pamokų metu po miestus, tol jų nusikaltimų skaičius didės. Vaikai eina į mokyklą, o ne po miestą valkiotis pamokų metu. Ir kaip gali būti "laisvos" pamokos? Kas atsakingas už mokytojų darbo grafiką?
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos