baneris leidinys

Praėjusią savaitę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente vyko savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir Šakių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintautas Vedegys. Ugniagesiams viršininkas parvežė gerų naujienų – kils atlyginimai, o savivaldybė vėl atnaujins automobilių parką įsigydama naujesnę gaisrinę.

Anot viršininko, susirinkimo metu svarstyti savivaldybių priešgaisrinių tarnybų finansavimo ir aprūpinimo klausimai, taip pat viršininkams buvo pristatytas bei su jais bendravo naujasis departamento direktorius Saulius Greičius. Pasak savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko, ugniagesyboje per daug niekas nesikeičia, tačiau po Alytuje įvykusio gaisro vis tiek viršininkams kilo daug klausimų, kuriuos tame susirinkime ir buvo proga aptarti. Taip pat savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadovams buvo pranešta, kad savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms šįmet numatyta 5 mln. eurų daugiau nei pernai, iš viso Lietuvos savivaldybių priešgaisrinėms tarnyboms skirta 30 mln. 46 tūkst. eurų. Kaip sako G. Vedegys, papildomi pinigai didžiąja dalimi bus panaudojami ugniagesių atlyginimams, nes šįmet kyla minimalaus darbo užmokesčio dydis. Vidutiniškai vienam darbuotojui alga, atskaičius mokesčius, turėtų didėti nuo 40 iki 50 eurų.
 
Tačiau dabar bene didžiausias Šakių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos uždavinys – naujesnio gaisrinio automobilio, kuris turėtų atitekti Sintautų ugniagesių komandai, paieškos. Iš savivaldybės biudžeto, kaip ir kasmet, priešgaisrinei tarnybai yra skiriamas finansavimas, kurį tarnyba stengiasi panaudoti atnaujindama seną automobilių parką – pernai apynaujis automobilis atiteko Gelgaudiškiui, dar prieš metus Lukšių ir Kidulių ugniagesių komandoms. Šįmet biudžete tarnybai numatyta 25 tūkst. eurų. Anot viršininko, šios lėšos per mažos įsigyti kad ir ne naujam, bet naujesniam gaisriniam automobiliui, todėl šiuo metu yra ieškomi ir privatūs rėmėjai. G. Vedegys pabrėžia, kad įsigyti naujesnį gaisrinį automobilį palankesne kaina darosi vis sudėtingiau, nes dabar atsirado daugiau šalių, kurios taip pat perka dėvėtus, tačiau dar kokybiškus gaisrinius automobilius iš Vokietijos, Olandijos. Sintautų priešgaisrinei tarnybai perkamas automobilis turės atitikti tam tikrus parametrus, kad tilptų į garažą, be to, jis turi būti pakankamai galingas ir kokybiškas, o visos šios aplinkybės tik apsunkina paieškas bei iškelia kainą. Kad ir kaip būtų išbrangę naujesni automobiliai, viršininkas tiki, kad netrukus savivaldybei pavyks įsigyti dar vieną apynaujį gaisrinį automobilį, kuris pakeis dabar Sintautuose naudojamą senuką „Gaz 66“.   

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos