baneris leidinys

Vienas šakietis, neturėdamas leidimo, prekiavo suklastotais prekių ženklais pažymėtais drabužiais ir batais, už tai gavo 2 tūkst. eurų baudą, o prekės su suklastotais prekių ženklais buvo konfiskuotos, vėliau sunaikintos.

Teismas nustatė, kad dar praėjusių metų pradžioje vienoje rajono turgavietėje rajono gyventojas E. L. jam priklausančiame paviljone-prekyvietėje prekiavo pasaulyje garsioms įmonėms priklausančiais prekių ženklais „Adidas“, „Nike“ pažymėtomis prekėmis – kepurėmis, kelnėmis, batais, kurių apipavidalinimas (žymėjimas, etiketės, pakuotės, modeliai, prekių ženklai ir kitos detalės) neatitinka teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų. Dėl neteisėto prekių ženklų panaudojimo registruotų prekių ženklų savininkams padaryta daugiau kaip 2 tūkst. 500 eurų turtinė žala.
 
E. L. kaltu prisipažino ir parodė, kad minėtas prekes, kuriomis prekiavo turgavietėje, įsigijo dar 2018 m. pabaigoje. Kokiomis aplinkybėmis buvo įsigytos tos prekės – nepamena. E. L. aiškino, kad paprastai prekes, kuriomis prekiauja paviljone, įsigydavo Lenkijoje, Varšuvoje. Įsigydamas prekes, kurios pažymėtos „Nike“ ir „Adidas“ ženklais, nemanė darąs pažeidimą, nes manė, kad tai nėra originalios prekės. Jis nesuprato,  kad tai gali kažkiek klaidinti pirkėjus, tačiau ne tiek, kad pirkėjai pirktų kaip originalias prekes. Jis taip pat pripažino, kad prekes norėjo realizuoti, tvirtino, kad minėtų įsigytų prekių nė vienos nepardavė, o dėl padaryto nusižengimo gailėjosi.

Ar iš tikrųjų E. L. prekiavo suklastotais prekių ženklais pažymėtais rūbais ir avalyne, išvadas pateikė ir Tarptautinės kovos prieš klastotes asociacija. Teigiama, kad prekės buvo pažymėtos garsioms įmonėms priklausančiais prekių ženklais, tačiau prekių apipavidalinimas neatitinka teisėtų gamintojų keliamų reikalavimų ir šios prekės pažymėtos registruotais prekių ženklais be prekių ženklų savininkų leidimo. Tik dviem poroms batų ši išvada nebuvo taikytina.

Teismas E. L. pripažino kaltu ir skyrė 3 tūkst. eurų baudą, paskirtą bausmę sumažinus vienu trečdaliu, paskirta galutinė 2 tūkst. eurų bauda. Prekės su suklastotais prekių ženklais bus sunaikintos.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos