baneris leidinys

gaisrine sintautuose
Jau antra savaitė Sintautų ugniagesių komandos nariai techniškai tvarko, ruošia neseniai įsigytą naujesnio modelio gaisrinį automobilį „Mercedes“, kuris nelaimės atveju tarnaus ne tik Sintautams, bet ir aplinkinėms seniūnijoms. D. Pavalkio nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių savivaldybės priešgaisrinė tarnyba iš šių metų rajono biudžeto vėl gavo papildomai lėšų naujesnio ugniagesių gaisrinio automobilio įsigijimui. Šįmet automobilį nuspręsta pirkti Sintautams. Jau kelios savaitės Sintautų ugniagesių komanda džiaugiasi apynauje gaisrine, tačiau jos įsigijimui iš gyventojų rinkta parama sukėlė ažiotažą pačių aukotojų tarpe.

Vos perdavus į savivaldybių rankas savivaldybėse įsikūrusias ugniagesių komandas, Šakių savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininku tapęs Gintautas Vedegys kartu su rajono savivalda užsimojo atnaujinti pasenusias ugniagesių gaisrines mašinas. Pastaraisiais metais atnaujinti gaisriniai automobiliai Kidulių, Lukšių, Gelgaudiškio komandose, o šiais metais užsibrėžtas tikslas pakeisti senąjį Sintautų „Gaz 66“ naujesniu, modernesniu, ekonomiškesniu gaisriniu automobiliu. Deja, savivaldybės skiriamų lėšų nepakanka, todėl nieko keisto, kad tarnybos vadovas ir patys ugniagesių komandų nariai visada renka paramą – prašo vietinių tos seniūnijos ūkininkų, verslininkų, visuomenininkų paremti tarnybą ir taip prisidėti pačiai bendruomenei prie gerovės kūrimo savam krašte. Sintautai nebuvo išimtis – čia prieš pat tvirtinant savivaldybės biudžetą ir žinant, kad iš jo bus skiriama 25 tūkst. eurų gaisrinės įsigijimui, tarnybos vadovas ėmė domėtis, kokią naujesnio modelio gaisrinę galėtų įsigyti užsienyje. Dar prieš du mėnesius G. Vedegys pasakojo, kad kiekvienais metais įsigyti automobilį tampa vis sunkiau, nes į šią rinką įsitraukė ir kitų šalių pirkėjai – iš Rumunijos, Čekijos. Jie sukelia parduodamų automobilių kainas Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse, iš kurių perkami dėvėti, tačiau dar gana geri automobiliai. Žinodamas, kad Sintautams reikia labai specifinės, neaukštos gaisrinės, kuri tilptų į seno modelio garažą, be to, apynaujus automobilius įsigyti tampa vis sudėtingiau, tarnybos vadovas jau metų pradžioje pradėjo inicijuoti paramos rinkimą.

Ketvirtą kartą iš gyventojų paramos prašantis tarnybos viršininkas sako, kad šį kartą rėmėjai aukojo noriai, žinodami, kad taip prisideda prie geresnės, naujesnės gaisrinės įsigijimo Sintautuose.

„Pati Sintautų ugniagesių komanda į gaisrus vyksta į Kudirkos Naumiesčio, Slavikų, Žvirgždaičių, Šakių, Lukšių, Griškabūdžio seniūnijas, todėl ir paramą rinkome visur, ne tik Sintautų seniūnijoje. Esant poreikiui ar sudėtingai situacijai telkiamos bendros ugniagesių pajėgos gaisrams gesinti ir nelaimėms likviduoti, seniūnijos ribų niekas nežiūri“, – aiškino G. Vedegys.

Kai jau gaisrinė mašina „Mercedes“ parvyko į Sintautus ir pati ugniagesių komanda ėmėsi ją tvarkyti (reikėjo mašiną pritaikyti naudojimui, registruoti, atlikti techninę apžiūrą ir t.t.), tada aukotojams iškilo klausimas, kiek iš tikrųjų ji kainavo, ar jų suaukoti pinigai buvo panaudoti tikslingai. Toks klausimas žmonėms kilo neatsitiktinai – viešai pasirodė informacija, kad gaisrinė kainavo apie 28 tūkst. eurų, o paramos surinkta apie 3 tūkst. eurų. Neatskleidę savo tapatybės žmonės ėmė skambinti ir į laikraščio redakciją, prašydami padėti išsiaiškinti, kas čia įvyko su tuo gaisrinės pirkimu, kodėl žmonėms nėra paaiškinta, kiek tiksliai jie suaukojo pinigų ir kur jie panaudoti.

„Visaip kalba miestelyje, kad surinkta ir 4 tūkst. eurų, ir 5 tūkst. eurų paramos tai gaisrinei. Mes girdėjome, kad reikėjo prisidėti tik 3 tūkst. eurų, o kur kiti pinigai bus panaudojami, mums niekas nesako. Čia ir yra problema, nes mes nenorime, kad mūsų krašto pinigai būtų naudojami kažkur kitur. Sintautams aukojome, norime, kad Sintautuose ir liktų. Jeigu nereikia automobiliui, tada galima panaudoti pinigus garažo remontui ar detalėms pirkti, bet nenorime, kad mūsų pinigai nukeliautų į kitas ugniagesių komandas“, – taip dėstė pasipiktinę sintautiškiai, kurie sakė, kad aukojo dosniai, nors neprisipažino, kiek jie asmeniškai skyrė pinigų.

Neoficialiais duomenimis, mažiausia skirta suma nuo vienos šeimos buvo 100 eurų, o kai kurie aukojo ir ne po vieną šimtuką. Su klausimu, kiek iš tiesų lėšų surinkta gaisrinio automobilio įsigijimui Sintautų seniūnijoje, gyventojai kreipėsi tiek į vietos seniūną Kęstutį Birbilą, tiek į pačioje Sintautų ugniagesių komandoje dirbančius gelbėtojus, tačiau niekas į šį klausimą negalėjo atsakyti, nes pinigus rėmėjai pervesdavo tiesiai į priešgaisrinės tarnybos sąskaitą, todėl niekas, išskyrus vadovą ar buhalteriją, apie tai žinoti ir negali. Dėl to, kad parama bus panaudota tarnybos tikslais, gyventojai netgi neabejoja – juk niekas iš sąskaitos neišims pinigų ir sau asmeniškai nepasisavins, be to, jų panaudojimas bus matomas teikiant tarnybos veiklos ataskaitą kitais metais, tačiau žmonėms neramu pasidarė dėl to, kad pinigai nebūtų „panaudojami ne Sintautams“.

Pats tarnybos viršininkas G. Vedegys sako, kad paramą rinko, informavo vietos bendruomenę tiek jis pats, tiek Sintautų ugniagesių komandos nariai, o pagrindinis tikslas – surinkti tiek pinigų, kiek trūksta naujos mašinos įsigijimui.

„Vos prasidėjus pirkimams matėme, kad trūks apie 3 tūkst. eurų, todėl aktyviai prašėme rėmėjų aukoti tol, kol surinkome reikiamą sumą. Vėliau, kai jau paaiškėjo, kokį automobilį tiksliai pirksime ir kiek jis kainuos, dar turėjau vieną rėmėją, kuris sakė, „jeigu trūks pinigų, sakyk, aš pridėsiu, kiek trūks“, tačiau jo pagalbos jau neprireikė“, – aiškina tarnybos vadovas.

Anot G. Vedegio, automobilio galutinė kaina po ilgų derybų su pardavėju buvo 27 tūkst. 817 eurų, o 40 privačių rėmėjų, fizinių asmenų suaukota jo įsigijimui  3 tūkst. 850 eurų. Dar 1 tūkst. 650 eurų paaukojo gaisrinės įsigijimui vienuolika juridinių asmenų, tad iš viso paramos gauta 5 tūkst. 500 eurų, kuriuos į tarnybos sąskaitą pervedė minėtų seniūnijų rėmėjai. Tačiau tiksliau ir išsamiau tarnybos viršininkas apie gautą paramą ir jos panaudojimą, kaip ir ankstesniais automobilių įsigijimo atvejais, rėmėjus žadėjo informuoti Šv. Florijono dieną gegužės 4-ąją, kai bus šventinamas ir visuomenei pristatomas naujasis automobilis. Naujasis automobilis jau yra sutvarkytas techniškai, o jį eksplotuoti žadama pradėti jau šią savaitę.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos