Javapjūtei prasidėjus liepsnoja kombainai

kombainas sudege
Prasidėjus javapjūtei, padaugėja ir žemės ūkio technikos gaisrų. Ugniagesiai gelbėtojai pataria elgtis atsakingai, laikytis saugos priemonių. Šakių PGT nuotr.


Per pastarąją savaitę javų laukuose liepsnojo jau du kombainai, užsidegė ir sukrauti į kūgį šieno rulonai. Ugniagesiai pataria, kuo būtina pasirūpinti artėjant javapjūtei.
 
Pirmadienį, per patį vidurdienį, ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Juškakaimio k. (Slavikų sen.). Buvo gautas pranešimas, kad rūksta sukrauta šieno kupeta. Atvykus ugniagesiams degė į kūgį sukrauti šieno rulonai, laimei, greta nebuvo pastatų.

Gaisro metu apdegė apie 25, vandeniu sulieta apie 50 šieno rulonų. Ugniagesiams gelbėtojams teko vandenį vežti iš gamtinio vandens šaltinio pusantro kilometro atstumu nuo gaisravietės.

Liepos 21 d. vakarą ugniagesiai gelbėtojau jau skubėjo į Katilių k. (Griškabūdžio sen.). Buvo gautas pranešimas, kad dega kombainas. Atvykus ugniagesiams iš kombaino „John Deere 1177“ variklio skyriaus rūko dūmai. Ugniagesiai užgesino kombainą, gaisro metu išdegė variklio skyriaus degiosios detalės.

Liepsnojantys kombainai javų laukuose – nėra retenybė.

„Šie gaisrai padaro didelių nuostolių ūkininkams, nes ugnis nuniokoja brangią techniką, pasėlius. Daugelio tokių nelaimių galima išvengti, jeigu prieš išvykdami į laukus kombainai bei kita žemės ūkio technika būtų tinkamai paruošta“, – teigė Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Ščajevas.

Pasak jo, kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų. Gaisro kilimo priežastimi taip pat gali tapti išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad kombaine privalo būti du nešiojami ugnies gesintuvai po šešis kg ir nedegaus audeklo. Patartina turėti kastuvą.

„Derliaus nuėmimo techniką bei agregatus leidžiama remontuoti ir laikyti ne arčiau kaip 30 m nuo javų plotų. Saugos reikalavimų privalu laikytis ir grūdų džiovinimo metu, džiovyklų krovimo mechanizmus būtina reguliariai valyti“, – priminė G. Ščajevas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.