baneris leidinys

Prasidėjus naujiems mokslo metams į gatves ir kelius tradiciškai sugrįžta jaunieji eismo dalyviai. Kad gatvėse būtų saugiau, įprastai policija sustiprina savo pajėgas ir daugiau dėmesio skiria eismo saugumui prie švietimo įstaigų, pėsčiųjų perėjose, pagrindinėse miesto gatvėse. Šįmet akylesni gyventojai pastebėjo, kad policijos pareigūnų gatvėse nematyti – niekas nereguliuoja automobilių srautų prie ugdymo įstaigų, nebudi prie pėsčiųjų perėjų.

Tačiau pareigūnai skelbia, jog šįmet yra priešingai – rugsėjo mėnesį policijos pajėgos prie ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, aukštųjų ir profesinio mokymo įstaigų yra sustiprintos, kaip ir kasmet rugsėjį, policija išskirtinį dėmesį skiria vaikams ir jų saugumui.
 
„Pareigūnai sustiprino patruliavimą prie greta mokyklų ir vaikų darželių esančių sankryžų. Tačiau patruliuojama daugiausia su ekipažais, kad galėtume aprėpti visą rajoną, ne tik miesto centrą, kaip būdavo anksčiau. Be to, šįmet atsisakyta kviestis papildomos pagalbos budėti gatvėse (policijos rėmėjų ir kt.), nes visoje šalyje toks sprendimas buvo priimtas, kad bus daugiau kontrolės su ekipažais“, – aiškino Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius.

Anot A. Kvederevičiaus, jau nuo rugsėjo 1 d. prie policijos komisariato rytais nėra nė vieno tarnybinio automobilio – visi patruliuoja po rajoną, o šįmet pareigūnų užsibrėžtas tikslas – matyti bendrą eismo saugumo situaciją, ne tik didžiuosiuose rajono miestuose ar centre. Pasak viršininko, patruliuodami iš automobilių pareigūnai gali užfiksuoti daugiau ir smulkių pažeidimų, ką jiems padaryti leidžia automobiliuose specialiai sumontuota įranga.

Pareigūnai skelbia, kad šįmet, kaip įprastai, rugsėjį yra rengiamos įvairios priemonės, užtikrinančios Kelių eismo taisyklių laikymąsi. Išskirtinis dėmesys yra skiriamas ir žmonių masinio susibūrimo vietoms (prekybos centrams, renginių ir pramogų vietoms, traukos objektams ir pan.). Pareigūnai prižiūri ir prekybos įmones, prekiaujančias alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais, kad nepilnamečiai neįsigytų šių gaminių.

Keliuose taip pat organizuojami atsitiktiniai mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimai, stebima transporto priemonių techninė būklė. Kartu siekiama užtikrinti ir kontroliuoti, kad moksleivius vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai, vaikus lydintys suaugę asmenys laikytųsi nustatytų keleivių vežimo reikalavimų, tikrinama, ar vairuotojai naudoja vaikų prisegimo sistemas, ar tinkamai pritvirtinamos specialios kėdutės, ar keleiviai automobilio priekyje ir gale naudoja saugos diržus.

Kaip įprastai, rugsėjo mėnesį mokymo ir policijos įstaigose bus organizuojamos saugaus eismo pamokos, skaitomos paskaitos, susitikimai su moksleiviais, organizuojami kiti prevencinio pobūdžio renginiai.

Policijos pareigūnai sieks atkreipti jaunųjų eismo dalyvių dėmesį į drausmingumą, atsakingą už elgesį kelyje, kad jie būtų saugūs ir nepatektų į eismo įvykius.

Pasak rajono komisariato viršininko A. Kvederevičiaus, kol kas jokių eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję vaikai ar jie būtų susiję su mokslo metų pradžia, rajone nėra užfiksuota.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos