baneris leidinys

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) informuoja, kad Lietuvoje sparčiai plinta el. laiškai su kenksmingu programiniu kodu „Emotet“.

Pagrindinis skirtumas nuo prieš tai buvusios bangos – kenkėjiškas kodas yra paslėptas nuorodoje laiške, o ne prisegtuke. Be to, laiškai gavėjui atrodo tikroviški, nes dažnai jie būna parašyti lietuvių kalba, siunčiami iš suklastotų, bet žinomų Lietuvos ar užsienio įmonių el. paštų, naudojami tų įmonių logotipai, kontaktinė informacija, nors iš tikro tokiu būdu yra platinamas kenksmingas programinis kodas.
 
Laiško antraštės: „Re:“ „Fw:“ gavėjo „Vardas Pavardė“ arba tiesiog be antraštės. Todėl patariama būti budriems, tikrinti laiško antraštes ir žiūrėti, kas yra tikrasis siuntėjas.

Atkreipiamas dėmesys, kad kenksmingas programinis kodas iš kompiuterio bando surinkti asmeninę naudotojo informaciją, el. pašto informaciją (prisijungimo duomenys, kontaktinė informacija, el. laiškai) ir pan., tad siūloma būti atidiems ir tokių laiškų tiesiog neatidarinėti, o paspaudus nuorodą atlikti visų kompiuterių, kuriuose buvo atidaryti el. laiškai su kenksmingu kodu, patikrą. Taip pat patikrinti kompiuterius atnaujintomis saugos priemonėmis ar žinomų antivirusinių gamintojų „online“ skeneriais. Rekomenduojama pakeisti kompiuteryje naudojamų paskyrų (el. pašto, soc. tinklų ir kt.) slaptažodžius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos