Ragina neslėpti smurto artimoje aplinkoje

mockeviciute ausra
Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė ragina netylėti apie smurtą artimoje aplinkoje, o kalbėti, pranešti, ieškoti pagalbos. D. Pavalkio nuotr.

Po to, kai praėjusią savaitę šalį sudrebino kraupus nusikaltimas, kada Vilniuje vyras žiauriai subadė savo žmoną, o triukšmą girdėję kaimynai nereagavo, Šakių rajono policijos komisariato pareigūnai ragina visus nebūti abejingus, netoleruoti smurto, kad ir kokia forma jis bepasireikštų.
 
Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė išplatino informaciją, kaip ir kur pareigūnai ragina pranešti apie smurtą, o visos šalies gyventojus policija ragina netoleruoti smurto ir prisidėti prie akcijos „Tu – ne vienas (-a), kreipkis pagalbos!“
„Smurtas artimoje aplinkoje tikriausiai nestebina nei vieno, o ypač šiuo, karantino, laikotarpiu. Šiandien kaip tik skaičiau straipsnį kažkuriame iš dienraščių, kuriame stebimasi, kad nužudymo metu kaimynai girdėjo moters klyksmus, bet niekas nesureagavo“, – savo oficialioje „Facebook“ paskyroje rašo A. Mockevičiūtė.

Šioje informacijoje pareigūnė dalinasi smurto statistika mūsų rajone – vien per sausio mėnesį Šakių rajono policijos komisariate gautas 61 pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje, pradėti septyni ikiteisminiai tyrimai. Anot pareigūnės, paanalizavus pačius pranešimus, matyti, jog keletas nevisiškai atitinka smurto artimoje aplinkoje sąvoką – konfliktai vyko ne tarp giminaičių, taip pat buvo keletas melagingų pranešimų, galbūt norint pagąsdinti savo šeimos narį. Per pastarąjį mėnesį smurtavo arba sukėlė konfliktą 49 asmenys – 42 vyrai, 7 moterys. Iš šių atvejų netgi 29 asmenys veikos metu buvo apsvaigę nuo alkoholio. Dažniausiai smurtavo ar konfliktavo sugyventiniai  – 15 atvejų, sutuoktiniai – 11 atvejų. Apie smurtą šeimoje arba konfliktą pareigūnams pranešė 46 asmenys.

„Skaičiai tikrai nedžiugina, kaip ir nedžiugina dalis asmenų, kurie mano, kad luptis, nuolat terorizuoti kitą šeimos narį yra normalu, nedžiugina ir tai, kad nemaža dalis kaimynų apkursta, apanka gyvendami šalia smurtaujančių šeimų“, – apgailestauja pareigūnė.

Policija prašo visų, kurie mato, kad kažkas vyksta aplink gyvenamą aplinką, pranešti apie matomus, girdimus dalykus policijos pareigūnams, seniūnams, seniūnaičiams, t.y. tiems, kuriais patys pasitikite, galite ir anoniminiu būdu pranešti epolicija.lt. Tiems, kas galbūt kiekvieną dieną patiria smurtą šeimoje, pareigūnai ragina apie tai tikrai netylėti, sako, jog būtinai reikia pranešti ir kalbėtis šia tema su tais, kas gali padėti.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.