baneris leidinys

Pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ pastebima skelbimų, kuriuose siūloma įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar išlaikyti vairavimo egzaminą už kitą asmenį. Sukčiai netgi apsimetė „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotoju Sauliumi Šuminu. Pasisavinę jo tapatybę sukčiai įvairiose „Facebook“ grupėse siūlė vairuotojo pažymėjimus.

Visai neseniai sukčiai feisbuke sukūrė asmeninę paskyrą Kęstučio Butauto vardu, tačiau paskyrai iliustruoti pasisavino jau minėto S. Šumino, kuris stovi prie „Regitros“ automobilio, nuotrauką.  Įmonės darbuotoju apsimetę sukčiai skelbė įrašus įvairiose grupėse ir siūlė pagalbą įsigyjant vairuotojo pažymėjimą.
 
„Padedu lengviau gauti vairuotojo pažymėjimą. Visais klausimais kreipkitės asmenine žinute“, – buvo skelbiama sukčių įrašuose.

Apie tokią situaciją pasisakė ir pats S. Šuminas.

„Čia ta tamsioji socialinės medijos pusė ir pavyzdys, kaip galima sukčiauti, pasinaudoti tapatybe ir pan. Dar kartą paskaitykite ir nebūkite naivūs, lengvai apgaunami“, – feisbuke rašė „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.  

Policija taip pat nori atkreipti visuomenės dėmesį bei paskatinti nepasitikėti tokio pobūdžio skelbimais, o juolab neatskleisti savo asmens duomenų. Patariama ne tik nepasitikėti tokiais asmenimis, bet ir pranešti apie juos policijai arba tai pačiai „Regitrai“.

„Tokia nelegalia veikla užsiimantys asmenys dažniausiai pasirenka tuos įmonės darbuotojus, kurie nėra užsiregistravę „Facebook“ ir nesinaudoja socialiniais tinklais. Taigi, darbuotojui, kurio vardu buvo sukurta anketa, tampa daug sudėtingiau pastebėti jo tapatybės vagystę. Noriu atkreipti visuomenės dėmesį bei paskatinti nepasitikėti tokio pobūdžio skelbimais, o juolab neatskleisti savo asmens duomenų“, – teigia S. Šuminas portalui diena.lt.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos