baneris leidinys

Parduodami automobilius ir sudarydami sandorius su pirkėjais pardavėjai turi būti budrūs – pasirodo, pirkėjai ėmė gudrauti ir nepranešti apie naujus sandorius, o už nusižengimus protokolai keliauja pas buvusius šeimininkus.

Pastaruoju metu į policijos įstaigas plūsta asmenys, kuriems automatiniu būdu buvo suformuoti administracinių nusižengimų protokolai, pateikdami pirkimo–pardavimo sutartį kaip įrodymą, kad nusižengimo fiksavimo metu jie jau nebuvo transporto priemonių savininkai (valdytojai). Policija primena, kad pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirmasis į VĮ „Regitra“ privalo kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o tuomet ją turi patvirtinti transporto priemonės pardavėjas. Pažymėtina, kad nors vienai pirkimo–pardavimo sutarties šaliai vengiant atlikti įstatyme nustatytas pareigas, kita šalis turi teisę kreiptis į policiją arba į teismą. Policija tokiu atveju už Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pažeidimą gali taikyti administracinę atsakomybę, t. y. pažeidėjui skirti baudą nuo 150 iki 300 eurų, o šį pažeidimą padarius pakartotinai – nuo 440 iki 600 eurų baudą.
 
Teismas taip pat gali įpareigoti už pareigų nevykdančią pirkimo–pardavimo sutarties šalį kreiptis į VĮ „Regitra“ ir atlikti jam priklausančias pareigas.

Be to, tais atvejais, kai pirkėjas vengia atlikti aukščiau nurodytus veiksmus, pardavėjui pageidaujant jis turi teisę išregistruoti transporto priemonę, tačiau nuosavybės pasikeitimo deklaravimo pareiga šiuo atveju išlieka.

Dar viena policijos rekomendacija, kaip reikėtų pabandyti apsaugoti savo interesus iš anksto,  pavyzdžiui, galutinai atsiskaityti už automobilį ar atiduoti jo raktelius pirkėjui tik abiem pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos