baneris leidinys

sakiu vandenys
Buvęs „Šakių vandenų“ vadovas V. L. vienas turės atlyginti turtinę žalą įmonei – sumokėti 58,4 tūkst. eurų – taip nusprendė Apeliacinis teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti apkaltinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo kaltais dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo, turto iššvaistymo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo pripažino buvusį UAB „Šakių vandenys“ direktorių V. L. ir privačios bendrovės vadovą R. A. Nuteistųjų skundai tenkinti iš dalies.

Apeliacinis teismas paliko galioti laisvės atėmimo bausmes – V. L. skirti treji metai nelaisvės, o R. A. skirti dveji metai ir aštuoni mėnesiai, tačiau abiem bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams.

Naujienų agentūra BNS skelbia, kad, be to, buvusiam „Šakių vandenų“ direktoriui atimta teisė trejus metus dirbti, eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ir valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose juridiniuose asmenyse.

Pirmosios instancijos teismas, tenkindamas Šakių rajono savivaldybės civilinį ieškinį, iš nuteistųjų buvo priteisęs solidariai atlyginti nustatytą 70 tūkst. eurų turtinę žalą „Šakių vandenų“ naudai.

Tačiau Apeliacinis teismas pakeitė sprendimą dėl padarytos turtinės žalos išieškojimo ir iš buvusio „Šakių vandenų“ vadovo priteisė atlyginti 58 tūkst. 400 eurų, o R. A. atžvilgiu turtinės žalos priteisimą nutraukė.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko STT Kauno valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad „Valmasta“ vadovas su „Šakių vandenų“ direktoriumi susitarė imituoti jų vadovaujamų įmonių civilinį sandorį.

Fiktyvus sandoris pasirašytas dėl Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimo, sudarytos sąlygos pervesti lėšas už nevykdytus darbus ir taip iššvaistytas „Šakių vandenims“ priklausantis didelės vertės – daugiau nei 70 tūkst. eurų – turtas.

Teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos