baneris leidinys

kariu kapai griskabudyje
Jau tą pačią dieną po incidento seniūnijos darbuotojai paminklą ir memorialines lentas nuvalė. D. Pavalkio nuotr.

Vasario 24 dieną Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, visoje Lietuvoje fiksuojama atvejų, kuomet išniekinami sovietų kariams skirti paminklai ar kitos atminimo vietos. Balandžio 26 d. toks incidentas įvyko ir Griškabūdyje. Čia Ukrainos vėliavos spalvomis buvo apipurkštos memorialinės lentos ir paminklas sovietų kariams.
 
Kaip informuoja policija, antradienį 7.50 val. ryte Griškabūdžio miestelyje esančiose sovietinių karių kapinėse pastebėta, jog paminklas ir memorialinės lentos apipurkštos geltonos ir mėlynos spalvos dažais.

Griškabūdžio miestelio seniūnas Saulius Naumavičius informavo, kad tą pačią dieną viskas buvo kiek įmanoma nuvalyta. Prie greta esančių Griškabūdžio civilinių kapinių yra įrengtos kameros, seniūnas tikisi, kad niokotoją ar niokotojus nustatyti pavyks.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo.

Pasak Šakių rajono policijos komisariato viršininko Aušrio Kvederevičiaus, bet koks turto suniokojimas yra nusikalstamas veiksmas, už kurį įstatymas numato atsakomybę.

„Manau, žmonės nevykusiai reiškia pilietiškumą. Tikrai yra kur kas geresnių būdų – pinigine parama, daiktais tą pilietiškumą išreikšti ir paremti ukrainiečius. Tą pinigų sumą, už kurią pirko dažus, geriau paaukoti karo pabėgėliams“, – trumpai incidentą komentavo A. Kvederevičius.

Apskrityje tai ne pirmas toks atvejis. Ukrainos vėliavos spalva rastas nudažytas paminklas sovietų kariams Vilkaviškio rajone. Sekmadienio vakarą, po 18 val., pastebėta, kad Žaliosios kaime geltonos ir mėlynos spalvos dažais nudažytas paminklas ir atminimo lentelė, skirta žuvusiems sovietų kariams atminti. Incidento anksčiau būta ir Marijampolėje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos