baneris leidinys

Lietuvos automobilių kelių direkcija pranešė, kad vidutinio greičio matuoklių indėlis didinant eismo saugumą jau matomas, todėl šalies keliuose netrukus pradės veikti dar 100 naujų įrenginių, kurie vairuotojų pažeidimus fiksuos 50-yje ruožų.

Iš viso valstybinės reikšmės keliuose šiuo metu veikia 162 vidutinio greičio matuokliai, įrengti 81-ame kelio ruože, ir 70 momentinio greičio matuoklių, išdėstytų pavojinguose taškuose. Šie matuokliai fiksuoja greičio pažeidimus, kelių mokesčio sumokėjimo, techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo galiojimą.
 
Statistiškai vertinant per vienerius metus tuose ruožuose, kur veikia vidutinio greičio matavimo sistemos, nukentėjusiųjų sumažėjo 70 proc. Pavyzdžiui, 2021m. pradėjus veikti 56 naujoms greičio matavimo sistemoms, tuose ruožuose buvo sužeisti 26 ir žuvo du eismo dalyviai, o ankstesniais metais vidutiniškai per metus būdavo apie 80 sužeistų ir apie septynis žuvusius. „Nors tai dar tik vienerių metų rezultatai, bet jie dar kartą patvirtina, kad vidutinio greičio matuoklių sistemos (VGMS) plėtrą vykdyti tikslinga. Atsižvelgiant į tai, svarstoma galimybė toliau plėsti VGMS tinklą šalyje. Akivaizdu, kad ši greičio kontrolės sistema padeda ne tik formuoti, bet ir lavinti vairuotojų įprotį rinktis nuolatinį saugų greitį, o greičio viršijimas dažniausiai nulemia itin skaudžias eismo įvykių pasekmes“, – teigia Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių – vidutinis metinis paros eismo intensyvumas, eismo įvykių pasekmės, kai nesaugus važiavimo greitis yra, tikėtina, pagrindinė eismo įvykius nulėmusi priežastis, lenkimo ribojimai kelio ruože. Prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas.

Informacija apie tai, kur įrengti greičio matuokliai, yra skelbiama Kelių direkcijos tinklalapyje, tačiau mūsų rajone artimiausiu metu naujų matuoklių neketinama įrengti, o daugiausiai jų numatyta Kauno rajone, kelyje Prienų link, taip pat nuo Ukmergės Vilniaus link bei Vilniaus rajone.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos