baneris leidinys

cikana kupole
Tautodailininkas Vidas Cikana svarsto, kas galėjo suniokoti dalį fotografijų ekspozicijos ir kelia retorinį klausimą, ar tokiu būdu jį norima visai iš dvaro teritorijos išvyti. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Tautodailininkų bendrijos „Dailius“ pirmininkas, buvęs miestelio seniūnas Vidas Cikana prieš porą savaičių Zyplių dvaro teritorijoje esančiame kupole pradėjo dėlioti savo darbų ekspoziciją ir tikrai nesitikėjo, kad dar nepabaigus išeksponuoti visų darbų jie kažkam užklius ir bus sudarkyti.

„Nejaugi jau iš visur mano darbai turi būti išmesti?“ – retorinį klausimą kelia V. Cikana ir pakvietęs į kupolą rodo sudarkytus darbus.

Suskaičiuojame gal 14, kaip seniūnas įvardija, ištaškytų darbų, kurie sugadinti su kažkokiu aštriu daiktu, tad sunku net įvardyti, ar jie sukapoti, ar supjaustyti, tačiau akivaizdu, kad kažkieno rankos gerokai niežtėjo. Tarp nukentėjusių darbų daugiausiai religine tematika sukurtų kūrinių nuotraukos.

V. Cikana pasakoja tiesiog norėjęs vienoje vietoje sukabinti rajone pastatytų darbų nuotraukų ekspoziciją ir informuoti visuomenę, supažindinti užsukančius turistus.

Jis svarsto, gal kažką tiesiog skaudina, kad didžioji dalis darbų yra padaryti nemokamai, dukros dar esant litams skaičiavusios, kad jų vertė bemaž 300 tūkst. litų, galbūt kažkam tiesiog neįtinka jis pats ir tas kažkas niekaip su tuo nesusitaiko...

„Iš visur čia mane veja. Matot, koks požiūris“, – sukrėstas netikėto išpuolio kalba buvęs seniūnas ir, kiek pasvarstęs, apie įvykį nusprendė pranešti policijai.

Policijos suvestinėje nurodoma, kad sugadinta fotografijų paroda, padaryta turtinė žala 280 eurų, o dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Jeigu laisvai negaliu būt kaip savas tarp savų, gal man išvažiuot iš to rajono? Tikrai keista“, – sako menininkas.

cikana zala
Sunku net įvardyti, ar darbai sukapoti, ar supjaustyti, tačiau akivaizdu, kad kažkam jie užkliuvo, o pats menininkas Vidas Cikana niekaip nesupranta tokio išpuolio prasmės. D. Pavalkio nuotr.

Nors neslepia nusivylimo, tačiau minties toliau plėsti ekspoziciją neatsisako ir svarsto sudarkytus darbus palikti, kad žmonės matytų, koks visuomenėje požiūris.

Dar praėjusių metų lapkritį V. Cikana piktinosi, jog dirbtuvėlės, esančios Zyplių dvaro parko teritorijoje ir priklausančios Lukšių seniūnijai, buvo užrakintos ir į jas patekti buvusiam miestelio seniūnui kelias užkirstas motyvuojant, kad laikomasi įstatymų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos