baneris leidinys

zimnickas vaidas1
Teismo prašoma Vaidą Zimnicką atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, uždrausti ketverius metus dalyvauti rinkimuose ir dirbti valstybės tarnyboje, savivaldybės įstaigose. D. Pavalkio nuotr.


Kaip jau skelbėme anksčiau, dėl balsų pirkimo antrajame rinkimų ture už išrinktąjį merą Raimondą Januševičių įtariamasis Vaidas Zimnickas kaltu prisipažino visiškai, praėjusią savaitę prokuroras byloje priėmė nutarimą, tad šioje istorijoje belieka sulaukti teismo verdikto.
 
Gegužės 12 d. V. Zimnickui buvo įteiktas galutinis pranešimas apie įtarimą, taip pat jis teikė prašymą atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su charakterizuojančiais duomenimis apie save. Laiduoti sutiko žmona Vaida Zimnickienė.

Nustatyta, kad įtariamasis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, kuri priskiriama prie nesunkių nusikaltimų, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, charakterizuojamas teigiamai, tad teigiama, kad yra pagrindo manyti, kad laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų, ir civilinis ieškinys nėra reiškiamas.

Kadangi yra sąlygos ir pagrindas taikyti LR BK 40 str. (Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą), todėl V. Zimnickas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistinas pagal laidavimą ir ikiteisminis tyrimas nutrauktinas. To byloje teismo prašo ir prokuroras Linas Frančiakas – perduoti įtariamąjį V. Zimnickienės atsakomybei pagal laidavimą be užstato dvejiems metams. Taip pat prašoma panaikinti V. Zimnickui paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 68 str. prašoma teismo uždrausti V. Zimnickui ketverius metus dalyvauti Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Taip pat – atimti teisę ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje ar savivaldybės įstaigose. Kaip minėta, sprendimą byloje dar turi priimtas teismas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos