baneris leidinys

pasienieciaiRusijos Federacijos sieną saugantys pasieniečiai šį rudenį sulaikė gerokai daugiau kontrabandininkų ir išaiškino daugiau bandymų gabenti kontrabandines prekes dėl šių atvejų pradėta ikiteisminių tyrimų: rugsėjo mėnesį – 5 ikiteisminiai tyrimai, o dar nepasibaigus spaliui – jau 3 ikiteisminiai tyrimai.

Rugsėjo 29 dieną pagal turimą operatyvinę informaciją  Šilgalių užkardos veikimo teritorijoje Šilgalių ir Rociškių užkardų pareigūnai surengė kontrabandininkams pasalą. Apie 19.45 val. Šilgalių užkardos saugomame pasienio ruože, Žiūrių kaimo prieigose, prie Šešupės, kuria eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybinė siena, pastebėjo Rusijos pusėje paupiu einančius tris žmones, kurie per valstybės sieną paupiu plukdė juodos spalvos dėžes. Lietuvos Respublikos krante pasirodę du automobiliai krovė iš Rusijos kranto atplukdytas dėžes.

Prasidėjus sulaikymui asmenys, buvę Rusijos pusėje, ir asmenys, kraunantys dėžes Lietuvoje, viską metę ėmė bėgti. Prasidėjo bandančių sprukti kontrabandininkų persekiojimas.

Buvo sulaikyti du Jurbarko seniūnijos gyventojai, nevykdę teisėtų pareigūnų reikalavimų, todėl juos gaudant buvo panaudotas pasieniečių tarnybinis šuo, imtynių veiksmai ir spec.priemonės. Automobilyje ir ant Šešupės kranto rasta 7000 vnt. pakelių cigarečių „Jin Ling“ su rusiškomis banderolėmis, supakuotų į juodos spalvos polietileninius maišus, už 45 tūkst. 850 litų sumą.
 
Kitas kontrabandininkų sulaikymas įvyko spalio 2 dieną apie 17.30 val. Rėžgalių kaimo miško pakraštyje, Sudargo seniūnijoje. Šakių rajone buvo pastebėta grupė asmenų su nešuliais ant pečių. Kilus įtarimui, kad minėta asmenų grupė gali gabenti per sieną permestas kontrabandines cigaretes, pasieniečiai pradėjo jų sulaikymą. Asmenys nepakluso teisėtiems pareigūnų reikalavimams sustoti ir pradėjo su nešuliais bėgti į Sudargo miško tankmę. Pareigūnui iššovus įspėjamąjį šūvį į orą, kontrabandininkai metė nuo pečių ryšulius ir išsibėgiojo skirtingomis kryptimis.  

Po pasišalinusių asmenų persekiojimo, buvo sulaikyti du asmenys, Marijampolės miesto gyventojai, o įvykio vietoje rasta 8000 pakelių cigarečių „Jin Ling“, kurių vertė 52 tūkst. 400 litų. Visos cigaretės paženklintos Rusijos Federacijos akcizo ženklais.

Sulaikytųjų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. - už cigarečių kontrabandą.  Švelniausia galima bausmė - baudos nuo 17 tūkst. litų. Didžiausia bausmė – 8 metai laisvės atėmimo.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
69

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos