akcija2024 568px

teisesaugaGiedrė PLEČKAITYTĖ

Praėjusį penktadienį savivaldybės posėdžių salėje buvo pristatyta Šakių rajono policijos komisariato 2010 metų veiklos ataskaita. Buvo akcentuojama, jog mažėjantis policijos veiklos finansavimas, padidėjęs nusikalstamumas turėjo įtakos tvarkos sergėtojų veiklai.

Nuotr. Praėjusį pentadienį teisėsaugos specialistų akiratyje buvo pristatyta metinė Šakių policijos veiklos ataskaita.  

Sausio 28 dieną savivaldybės posėdžių salėje posėdžiavo Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Skruibis, komisariato skyrių vadovai, Šakių apylinkės teismo pirmininkas Arturas Rauktys, Šakių rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Raimundas Vasiliauskas bei Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato komisaro pavaduotojas, Šakių RPK veiklos kuratorius Harimantas Poškevičius. Trumpam susitikti su policijos pareigūnais atėjo ir rajono meras J. Bertašius, kuris padėkojo policijos pareigūnams už gerai atliekamą darbą.
 
Po mero tartų žodžių, buvo apžvelgta praėjusių metų policijos veiklos ataskaita. Pirmoji apie nusikalstamumą rajone kalbėjo Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Ingrida Pranskaitienė, kuri patvirtino, jog pernai rajone nusikalstamumas didėjo. Pernai buvo užregistruota 500 nusikalstamų veikų, ištirta 256 (51,2 proc.), iš jų 205 buvo nukreiptos į teismą. Sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų pernai užregistruota 19, iš kurių 16 buvo ištirta. Per praėjusius metus buvo užregistruoti net keturi nužudymo atvejai, du iš jų – ištirti. Pernai buvo užregistruota 7 plėšimai, o per praėjusius metus 10 buvo ištirta. Per 2010 metus nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, užregistruoti 6 atvejai, kurių 4 buvo ištirti. Kaip teigė I Pranskaitienė, ypač išaugo vagysčių skaičius, kurių pernai – užregistruota 244 (2009 metais - 214), o ištirtas tik 81 atvejis. „Labiausiai buvo vagiama buitinė technika, automobilių detalės, metalo laužas, mobilieji telefonai“,- teigė pareigūnė. Vagys dažniausiai „darbavosi“ gyventojų butuose, negyvenamose sodybose ar patalpose. Tačiau sumažėjo vagysčių iš parduotuvių. Pavyzdžiui, automobilių pernai rajone buvo pavogta 12, iš jų 8 vagystės buvo išaiškintos. Rajono policijos metinėje ataskaitoje pateikiami duomenys apie kontrabandą. Ataskaitoje nurodoma, jog tokių nusikaltimų  rajono policija netyrė. Pasak I. Pranskaitienės, teigti, kad kontrabandos rajone nėra, negalima. Ši sritis yra pasienio policijos kompetencijos reikalas.

Viešose vietose užregistruoti 35 nusikalstamų veikų atvejai. Per tą patį laikotarpį  net 32 nusikalstamas veikas padarė nepilnamečiai. Dėl nusikalstamos veikos nukentėjusiesiems buvo padaryta už 169 tūkst. litų., žala atlyginta 68 tūkst. litų.

Marijampolės apskrities gyventojų nuomonės tyrimas apie gyventojų saugumą apskrityje parodė, kad saugiausiai apskrityje jaučiasi Šakių rajono gyventojai. Daugiau saugiai nei nesaugiai jaučiasi 32,5 proc., daugiau nesaugiai nei nesaugiai  jaučiais 13 proc. ir visiškai nesaugiai jaučiasi tik 1,3 proc. rajono gyventojų. 2010 gruodžio ir 2011 sausio mėnesiais atlikti tyrimai parodė, kad išaugo pasitikėjimas policija. Jos atliekamu darbu visiškai pasitiki 3,9 proc. rajono gyventojų, pasitiki – 59,7 proc., nepasitiki – 23,4 proc. ir visiškai nepasitiki – 5,2 proc. rajono gyventojų.

Šiemet, kitaip nei ankstesniais metais, rajono policijos ataskaitos darbas buvo pristatytas tik teisėsaugininkų akiratyje. Keletą metų iš eilės policijos veiklos ataskaitų pristatymuose dalyvaudavo rajono seniūnijų seniūnai. Kaip tikino Šakių RPK viršininkas M. Skruibis, to dabar nereikia, nes tos diskusijos prarado konstruktyvumą. Viršininkas patikino, jog dirbant naujajai rajono tarybai bus siekiama, kad policijai būtų suteikta galimybė dalyvauti tarybos ar komitetų posėdžiuose.

M. Skruibis, apibendrindamas praėjusius rajono policijos veiklos darbus, akcentavo, kad metai buvo sunkūs ir dėl finansavimo mažėjimo, ir dėl nusikalstamumo didėjimo. Tačiau jis pasidžiaugė, kad rajono policijos komanda yra brandi komanda, sugebanti gerai dirbti ir sunkiomis sąlygomis. Šakiuose viešėjęs Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Harimantas Poškevičius padėkojo rajono pareigūnas už gerai atliekamą darbą. Jis patikino, kad rajone nenumatyta mažinti policijos darbuotojų skaičiaus.  Tačiau ir trūkstamų policijos darbuotojų šiemet nežadama priimti. Tik pagal įsipareigojimus Marijampolės apskrityje per 2011 metus žadama priimti dirbti 15 mokslus baigusių pareigūnų. Kalbėdamas apie degalų kiekio didinimą rajonui, svečias pažadėjo, kad bus peržiūrimi visų apskrities padalinių resursai ir gal bus skirta daugiau lėšų Šakiams.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos