baneris leidinys

pasienis4Pasienyje su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai surengė klasikinę kontrabandininkų sulaikymo operaciją, kuri galėtų būti aprašoma sienos apsaugos taktikos vadovėlyje. Keturis atsargius kontrabandininkus pasieniečiai ir jų šuo ilgai sekė ir sulaikė tada, kai visi įkalčiai buvo akivaizdūs.

Nuotr. Pasaloje buvo sulaikyti keturi kontrabandininkai ir konfiskuota 4 tūkst. cigarečių pakelių su rusiškomis banderolėmis.  

Ketvirtadienio naktį Šakių rajono Panovių kaimo ribose VSAT Lazdijų ir Pagėgių rinktinių operatyvininkai bei pastarosios rinktinės Specialiosios paskirties būrio bei Šilgalių užkardos pareigūnai surengė pasalą. Apie antrą valandą nakties pasieniečiai, naudodamiesi termovizorine įranga, pastebėjo iš Lietuvos gilumos Novos upeliu prie Šešupės atbrendančius keturis vyrus.

Nova čia įteka į Šešupę, kuria eina Lietuvos siena su Rusija. Upeliu bridusi ketveriukė tokį atėjimo prie sienos būdą pasirinko tam, kad nepaliktų pėdsakų. VSAT pareigūnų stebimi keturi vyrai priėjo prie Šešupės kranto. Vienas jų įšoko į upę, kuri toje vietoje yra maždaug 6 metrų pločio, ir nuplaukė į Rusijos krantą.
 
Pasaloje tykoję pasieniečiai girdėjo, kaip pažeidėjas kitame krante su jo laukusiu asmeniu kalba rusiškai ir iš jo gauna aštuonias surištas ir į polietileną supakuotas dėžes. Su jomis plaukikas tuoj pat grįžo atgal į Lietuvos pusę.

Tuomet kiekvienas iš ketveriukės paėmė po dvi dėžes ir Novos upeliu nubrido atgal į Lietuvos gilumą. Iš šalies įvykius stebėję pasieniečiai, braudamiesi pro krūmais apaugusią vietovę palei Novą, kontrabandininkus sekė apie pusę kilometro.

Staiga ketveriukė prie vienos negyvenamos sodybos išlipo iš upelio ir patraukė prie čia palikto automobilio „Audi 100 Avant“, į kurį jie pradėjo krauti dėžes.

Pasieniečiai nusprendė pradėti sulaikymo operaciją, iš tamsos išnirę išgąsdino savo žygio sėkme patikėjusius kontrabandininkus. Šie metė krovinį ir leidosi bėgti į skirtingas puses.

Bėglius sustabdė šuo Toris

Du bėglius sulaikė Pagėgių rinktinės specialiojo būrio kinologo vokiečių aviganis Toris. Šis šuo iš pradžių prisivijęs vieną bėglį šoko ant jo ir parvertė ant žemės. Kai atskubėjo pasieniečiai, grėsmingai lodamas Toris nusivijo kitą kontrabandininką ir šį tokiu pat būdu patiesė ant žemės. Abu pažeidėjai, atsitokėję po akistatos su šunimi dar bandė priešintis pasieniečiams, todėl šie panaudojo kovinių imtynių veiksmus. Kitus du cigarečių gabentojus sulaikė kiti pasaloje buvę pasieniečiai.

Paaiškėjo, jog sulaikytieji – 21-erių, 25-erių, 27-erių ir 35-erių Vilkaviškio rajono gyventojai. Jie gabeno 8 dėžes, kuriose buvo 4 tūkst. pakelių „Viceroy Blue“ ir „Viceroy Red“ cigarečių su Rusijos banderolėmis.

Vyriausiasis jų plaukė į Rusiją, todėl jam dėl neteisėto sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyriškis buvo areštuotas. Visiems keturiems kontrabandininkams už VSAT pareigūnų teisėtų nurodymų nevykdymą ir kontrabandą pradėtos administracinės bylos. Už pirmąjį pažeidimą jiems gresia baudos nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų. Už antrąjį pažeidimą Vilkaviškio rajono gyventojai gali būti nubausti nuo 10 iki 20 tūkst. litų baudomis. 21-erių ir 25-erių kontrabandininkai pasienio ruože buvo be dokumentų, todėl už šį Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą jie gali būti įspėti ar nubausti nuo 150 iki 300 litų.

Po apklausų trys Vilkaviškio rajono gyventojai buvo paleisti į namus.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos