baneris leidinys

ugniagesiaiPraėjusiais metais rajone kilo penkiais gaisrais mažiau nei 2010 metais, tačiau šešiais procentais sumažėjęs gaisringumas nedžiugina - 74 gaisruose žuvo keturi žmonės, penki buvo sužeisti. Prieš tai dvejus metus iš eilės gaisruose išvis nebuvo žuvusiųjų.

Nuotr. Praėjusiais metais, kaip ir 2010-aiais, dažniausiai liepsnojo gyvenamieji namai ir ūkiniai pastatai.

Šakių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, kaip ir ankstesniais metais, taip ir pernai, gaisrų priežastys išliko tos pačios. Daugiausiai nelaimių kilo dėl neatsargaus elgesio (22 gaisrai per metus) bei dėl elektros įrenginių taisyklių pažeidimų (15 atvejų). Praėjusiais metais ypač padaugėjo gaisrų dėl neatsargaus rūkymo. Dėl to kilo 12 gaisrų, 2010 m. – buvo keturi. Nepavyksta išvengti nelaimių, kurias sukelia mažamečiai. Šie skaičiai keleri metai išlieka panašūs. Pernai dėl vaikų išdykavimo su ugnimi kilo šeši gaisrai, 2010 m. – penki, 2009 m. – septyni.
 
Nesikeičia ne tik gaisrų priežastys, bet ir objektai. Praėjusiais metais dažniausiai liepsnojo gyvenamieji namai – 19 kartų (2010 metais buvo 12). Lyginant dvejus paskutiniuosius metus, ūkiniai pastatai liepsnojo rečiau. Čia gaisrų sumažėjo nuo 21 atvejo 2010 metais iki 13 gaisrų pernai. Pievos 2011 metais degė 14 kartų. Rečiau nei ankstesniais metais pernai liepsnojo automobiliai (2010m. – 12 gaisrų, 2011 m. – 9) žemės ūkio technika (2010 m. – keturi, 2011 m. – du), sąvartynai ir atliekos (2010 m. – aštuoni, 2011 m. – šeši).

Belieka apgailestauti, kad pernai, priešingai nei prieš dvejus metus, padaugėjo žuvusiųjų gaisruose. Jei 2009 metais buvo keturi sužeisti, 2010 metais gaisre susižalojo du asmenys, tai pernai įvairias traumas patyrė penki, o žuvo keturi rajono gyventojai. Naujieji metai dar tik prasidėjo, tačiau jau pirmoji metų naktis buvo paženklinta tragišku įvykiu, kai liepsnose žuvo du žmonės.

Kalbant apie gaisrų pasiskirstymą pagal seniūnijas, pernai, kaip ir 2010 metais, daugiausiai jų kilo Šakių mieste ir Šakių seniūnijoje, tik išaugo skaičiai. Pavyzdžiui, 2010 m. Šakių seniūnijoje buvo 12 gaisrų, pernai – 16, mieste 2010 metais buvo šeši gaisrai, 2011 m. – devyni. Trečioje ir ketvirtoje vietoje pagal gaisringumą praėjusiais metais buvo Lukšių (aštuoni gaisrai) ir Lekėčių (septyni gaisrai) seniūnijos. Lyginant dvejus paskutiniuosius metus, nuo vieno atvejo iki keturių ir penkių gaisrų per metus padaugėjo Sintautų ir Plokščių seniūnijose. Dvejus metus iš eilės vienintelėje Žvirgždaičių seniūnijoje nekilo nė vienas gaisras.

Pagal specialistų pastebėjimus, dažniausiai gaisrai kyla nuo 13 iki 22 valandos. Gaisringiausiais mėnesiais išlieka balandis, kai deginama sausa žolė, ir liepa bei rugpjūtis, kai liepsnoja ražienos ir laukai. Praėjusiais metais daugiausiai gaisrų kilo savaitgalį bei pirmadienį.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos