baneris leidinys

am logoŽeldinius ir žėlinius stipriai pakenkti arba juos sunaikinti gali stirnos, elniai, briedžiai, peliniai graužikai, kiškiai, prie griovių ar kitų vandens telkinių – bebrai, retais atvejais – šernai. Apsaugai nuo pažeidimų naudojamos biologinės, cheminės ir mechaninės apsaugos priemonės. Svarbiausia medynų apsaugos biologinė priemonė – ekologinės pusiausvyros išlaikymas tarp žiemos ganyklų miškuose pašarinio talpumo ir kanopinių žvėrių gausumo. Visais atvejais labiausiai želdiniai ir žėliniai pažeidžiami sklypuose, esančiuose žvėrių žiemos koncentracijos vietose.

Žvėrys gali pažeisti bet kokio tankio želdinius ar žėlinius. Padarytos žalos dydis priklauso nuo želdinių ar žėlinių tankio ir žvėrių gausumo. Vienais atvejais žvėrys gali daugiau pažeisti retesnius, kitais – tankesnius želdinius ar žėlinius. Tai priklauso nuo maitinimosi sezono ir pašarų (ūgliai ar žievė). Jeigu žvėrys žiemą minta ūgliais, dažniausiai mažiau pažeidžiami tankesni želdiniai. Jeigu minta žieve, – atsparesni retesni želdiniai, nes žievė greičiau tampa šiurkšti, todėl mažiau tinkama pašarui.
Norint apsaugoti želdinius ir žėlinius nuo elninių žvėrių pažeidimų yra naudojamos mechanines apsaugos – tvoros ir individualios medelių apsaugos. Šiuo metu Lietuvoje ir kitose šalyse plačiausiai naudojamos specialios vielos tinklo tvoros. Tuo tarpu plastikinės individualios medelių apsaugos sulaiko nuo smulkesnės faunos pažeidimų, labiausiai nuo elninių ar kiškių. Plastikinės medelių apsaugos brangios ir trumpalaikės, todėl jos geriau tinka mažo ploto ąžuolo želdinių ir žėlinių apsaugai.
Šakių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), prasidėjus rudeninei paukščių migracijai, kaip ir kasmet, tikrina naminių paukščių augintojus ir primena paukščių laikytojams, kad būtina paisyti biologinio saugumo reikalavimų.
 
Šakių VMVT inspektoriai primena, kad pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo, rugsėjo ir spalio mėnesiais) naminius paukščius reikia laikyti uždarytus patalpose. Šįmet pasikeičia reikalavimas ir saugoti privaloma tik labiau imlius – vandens paukščius. Taip pat panaikintas reikalavimas laikyti antis ir žąsis atskirai nuo kitų naminių paukščių.
moliugu derlius
Nuotr. Povilas Balevičius (kairėje) neslepia, kad vis dar mokosi auginti šią kultūrą, tačiau atskleidžia, kad moliūgai tapo svarbia jų šeimos mitybos raciono dalimi.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Tik šiais metais Baltrušių kaime (Barzdų sen.) moliūgus pradėjęs auginti Povilas Balevičius tvirtina, kad nors klausimų dėl moliūgų auginimo dar kyla, bet...

(Daugiau paskaityti galite spalio 16 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
virsmas
Nuotr. Kūrybos studijos „Virsmas“ direktorius Andrius Matusevičius (stovi) ir dizaineris Aidas Lažauninkas pirmieji Šakiuose pradėjo teikti lazerinio graviravimo, markiravimo ir pjaustymo paslaugas.

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Liepos mėnesį Šakiuose duris atvėrė pirmoji ir kol kas vienintelė lazerinio markiravimo, graviravimo ir pjaustymo paslaugas teikianti mažoji bendrija – kūrybos studija „Virsmas“. Nors studija veikia tik tris mėnesius, tačiau...

(Daugiau paskaityti galite spalio 16 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
narusis valdas
Nuotr. Draudimo bendrovės ERGO Šakių atstovybės vadovas Valdas Narušis.


Daugeliui gyventojų namai yra tvirtovė – vieta, kurioje jie jaučiasi saugiausiai. Kad šis jausmas neapleistų, pirmiausia reikia apsaugoti namus ir juose esantį turtą nuo įvairių pavojų. Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje pataria, kaip apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių situacijų, per kurias nukenčia gyventojų turtas.
pazereckaite egle
Nuotr. Projekto „Atrask save“ koordinatorė Eglė Pažereckaitė informavo, kad iš viso per trejus metus darbo rinkai buvo paruošti 375 jaunuoliai.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjusį ketvirtadienį buvusiame darbo biržos Šakių skyriuje, kuris nuo spalio 1 d. vadinasi Užimtumo tarnyba (Šakių skyrius priklauso Kauno departamentui), buvo pristatyti beveik trejus metus vykdyto Jaunimo garantijų iniciatyvų projekto rezultatai. Pasidžiaugta, kad rezultatai pranoko lūkesčius – į darbo rinką grąžinta, perkvalifikuota ir motyvuota keli šimtai jaunuolių.
Rugsėjo 28 d. paskelbta Pasauline pasiutligės diena. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pasiutligės grėsmę žmonėms ir gyvūnams. Minint šią dieną Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizuoja naminių gyvūnų (šunų, kačių) nemokamą vakcinaciją nuo pasiutligės.

Šios akcijos metu privatūs veterinarijos gydytojai tam tikrose rajono vietose šiandien vakcinuoja naminius augintinius nemokamai.
„Luminor“ bankas, pasirašęs paskolų portfelio garantijų priemonės įgyvendinimo sutartį su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu pradeda teikti paskolas ūkininkams su valstybės garantija. Paskolos lengvatinėmis sąlygomis bus teikiamos apyvartinėms lėšoms papildyti bei biologiniam turtui įsigyti.

Nuo šiol pasiskolinti apyvartai ar biologiniam turtui su valstybės garantija taps dar paprasčiau – užteks kreiptis į banką, o garantija bus suteikiama automatiškai. Ūkininkams paskolos išdavimo procesas taps paprastesnis ir greitesnis.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos