akcija2024 568px

drasutisKetvirtadienį rajono verslo, savivaldybės atstovai buvo pakviesti į AB „Swedbank“ organizuotą susitikimą.
 
Nuotr. Bankininkas Saulius Drasutis rajono verslininkams pristatė šalies ir pasaulio ekonomikos naujoves.
 
2015 m. vasara buvo pilna ekonominių įvykių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Besikeičianti situacija Rusijoje, sunkiai atsigaunati Europos rinka, optimistiškai nuteikianti situacija JAV ir visiška nežinomybė Kinijoje. Beprasidedant paskutiniam 2015 m. ketvirčiui AB „Swedbank“ pakvietė rajono verslo atstovus į susitikimą, kuriame buvo galima išgirsti, kaip įmonių vadovai planuoja kitų metų biudžetus ir pardavimų planus, ir pristatyta, kaip ateinančius metus mato bankas.

„Eurozonoje visos reformos jau padarytos. Antrą ketvirtį buvo iššūkių su Graikija. Pats Graikijos scenarijus yra tiek izoliuotas, kad šios šalies ekonomika nedaro jokios įtakos ES“, – sakė banko Pietų Lietuvos filialo valdytojas Saulius Drasutis. Pasak jo, šiuo metu geriausiai atrodo ekonomiškai atsigaunanti Ispanija. Dėl blogėjančios situacijos  Rusijoje ekonominė padėtis blogėja ir Suomijoje.

„Kinijoje – didžiulė perprodukcija. Kinijoje parduodamos produkcijos kainų lygis krinta jau nuo 2012 m. Produkcijos tiesiog per daug. Be to, subyrėjusi nekilnojamo turto rinka“, – teigė S. Drasutis.

Pastaruoju metu pasaulyje ypač išaugusios maisto kainos, S. Drasučio nuomone,  kris. Lietuvoje kainų metinis kritimas siekia minus 0,5 proc. „Brango daug paslaugų. Bet labiausiai pigo vanduo, transportas, maistas ir gėrimai. Tačiau iš maisto labiausiai brango žuvis ir vaisiai“, – teigė S. Drasutis.

Lietuvos BVP šiemet, anot „Swedbanko“, augs beveik 2 proc., daugiausiai dėl vidaus vartojimo. Nedarbas mažės 0,5 proc. iki maždaug 9 proc., tačiau ne dėl kuriamų darbo vietų, o dėl demografinių pokyčių – mažės darbingo amžiaus gyventojų. Infliacija sugrįš kitąmet, bet brangs paslaugos, o ne būtiniausios prekės. „Baigėsi euroefektas. Visi pamiršo, kad jau įsivedėm eurą. Dabar turime bene aukščiausią mažmeninės prekybos augimą. Gyventojai dabar nori vartoti, pirkti, patys tai jaučiame per vartojamąsias paskolas. Žmonės nusiteikę pozityviai“, – džiaugėsi bankininkas.

Lietuviškos produkcijos eksportas – teigiamas. Algos, manoma, ūgtelės daugiau nei 5 proc.

Lietuvoje dideli pokyčiai įvyko turizmo srityje.

„Rusijos turistai – buvo didžiausia turistų dalis, kurią sudarė daugiau nei 20 proc. visų turistų srauto. Metinis pokytis – minus 40 proc. turistų. Didelis neigiamas pokytis. Tai kompensuojam iš vidaus turizmo. Vidaus turizmas labai atsigavęs, viešbučių kainos pakilo“, – sakė S. Drasutis.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos