akcija2024 568px

Vis dar atsiranda tokių arklių savininkų, kurie Ūkinių gyvūnų registre yra įregistravę arklių, tačiau jų savininkams neišduoti arklio pasai, nes jie nesikreipė dėl paso išdavimo.
 
Pasitaiko atvejų, kai arklio tapatybė dar nenustatyta ir neatlikti šie veiksmai: nesikreipta į ženklinimo paslaugų teikėją, arklys nepaženklintas mikroschema, neužpildyta AŽ-1 forma, neužsakytas arba negautas arklio pasas. Nenustačius arklio tapatybės teisės aktuose nurodytu laiku, arklinių šeimos gyvūnas pripažįstamas neskirtu skersti žmonių maistui.

Vadovaujantis Europos komisijos reglamentu, arklinių šeimos gyvūnai turi būti paženklinti mikroschemomis ir jų tapatybė nustatyta per 6 mėn. nuo atvedimo dienos arba iki atvedimo metų gruodžio 31 d., atsižvelgiant į tai, kuri data yra vėlesnė. Visi arklių, atvestų iki 2015 m. birželio 30 d., savininkai ar laikytojai iki 2015 m. gruodžio 31 d. turi būti ne tik užsisakę, bet ir gavę arklio pasą. Šios nuostatos taikomos ir anksčiau atvestiems arkliams.

Europos komisijos įgyvendinimo reglamente, įsigaliosiančiame nuo ateinančių metų sausio 1 d., nurodyta, kad arklinių šeimos gyvūnų savininkas turi užsisakyti ir gauti arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentą per 12 mėn. nuo arklio atvedimo, bet ne vėliau kaip iki išvykimo iš laikymo vietos, išskyrus tuos atvejus, kai kumeliukas perkeliamas kartu su kumele. Nuo 2016 m. sausio 1 d. bus išduodamas arklinių šeimos gyvūno tapatybės nustatymo dokumentas. Šis dokumentas nebus išduodamas savininkams ar laikytojams arklių, atvestų iki 2015 m. birželio 30 d., nes jų tapatybė jau turėjo būti nustatyta.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos