baneris leidinys

peleckisPlanuojama, kad nuo ateinančių metų privačių namų teritorijose atsiras dar vienas konteineris, kuris skatins vartotojus atidžiau rūšiuoti atliekas. Šalia dabar jau vartotojams gerai žinomo mėlynojo atliekų konteinerio, planuojama, atsiras ir geltonas atliekų konteineris, į kurį bus galima mesti niekur nesuperkamą stiklo tarą.

Nuotr. „Ekonovus“ Šakių padalinio vadovas Egidijus Peleckis.

Taip gyventojai turėtų prisidėti prie dar geresnio antrinių atliekų rūšiavimo, o šių konteinerių atsiradimas privačiuose kiemuose tik skatins, kad į sąvartynus patektų kuo mažiau antrinių žaliavų, kurias dar galima būtų perdirbti ir vėl panaudoti. Planuojama, kad Šakių rajone stiklo konteinerių privačiame sektoriuje bus išdalinta tiek pat, kiek ir mėlynųjų konteinerių.

Tinkamas pirminis rūšiavimas (namuose, buityje) gali duoti apčiuopiamą išliekamąją naudą: sukaupiamos antrinės žaliavos, iš kurių galima pagaminti naujus produktus; tausojami gamtos ištekliai ir energija; sumažinamas atliekų patekimas į sąvartynus ir kenksmingumas aplinkai; sumažėja miškų kirtimas, vandens bei oro tarša; sumažinamos buitinių atliekų tvarkymo išlaidos.
 
Kaip sako įmonės „Ekonovus“ Šakių padalinio vadovas Egidijus Peleckis, stiklą yra labai svarbu atskirti nuo kitų atliekų dėl to, jog tai yra medžiaga, kuri sunkiausiai suyra. Stiklas papuolęs į bendrąsias atliekas užteršia sąvartyną, o stiklą labai gerai galima perdirbti, todėl siekiama, kad netolimoje ateityje šios rūšies atliekų į sąvartyną papultų kuo mažiau.

Kaip sako padalinio vadovas, nors stiklas nėra ta atliekų rūšis, kurios mes turėtume labai daug, tačiau tikėtina, kad geltonasis konteineris prisipildys per kokius tris, keturis mėnesius, o tai jau yra rimta priežastis, kodėl norima šias atliekas vėl panaudoti gamyboje.

Visgi gyventojų sąmoningumas yra pagrindinė priežastis, kuri lemia atliekų rūšiavimo niuansus, juk ir dabar mes matome, kaip neatsakingai elgiasi kai kurie vartotojai. Viena iš problemų, kurią įvardija „Ekonovus“ padalinio vadovas, yra ta, kad vis dar pasitaiko daug atvejų, kai į bendruosius konteinerius meta, pavyzdžiui, statybines atliekas, nors žmonės puikiai žino, kad atsikratyti tokioms atliekoms visur yra atskiros aikštelės. Pažeidėjus nustatyti tokiais atvejais praktiškai beveik neįmanoma, nes niekas negali įrodyti, kas netinkamai ir ne vietoje atsikratė šiukšlėmis. Taigi tokiais atvejais gelbsti tik pačių gyventojų sąmoningumas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos