baneris leidinys

muge2Gruodžio 10–11 d. Senajame gimnazijos pastate Šakiuose vyko tradicinė rankų darbo gaminių kalėdinė mugė. Be mezginių, papuošalų ir kitų tradicinių prekių, šiemet čia buvo galima rasti net iš vytelių pintų baldų.

Nuotr. Mugėje pirkėjai ieškojo kalėdinių dovanų. Noriai pirko dekoracijas, mezginius, papuošalus, kurių galėjo rasti už nedidelę kainą.

Pasak mugės koordinatorės Vaidos Zimnickienės, šiemet mugėje buvo mažiau kepinių nei pernai ir užpernai, nors jie buvo paklausūs. „Žmonės noriai pirko papuošalus, odos dirbinius, mezginius. Pasiūla buvo labai panaši kaip ir pernai, tačiau atsirado dvi naujovės – tapybos darbai ir iš vytelių pinti baldai“, – kalbėjo V. Zimnickienė.  
 
Mugės lankytojai noriai pirko papuošalus, mezginius, kurių kainos buvo įvairios – buvo galima rasti dovanėlių artimiesiems net ir už vieną–du eurus.

Prekeivių skaičius buvo tradicinis – iki 40. „Jie buvo daugiau mažiau tie patys, vienas kitas naujesnis. Mugėje savo prekes pardavinėjo Šakių, Lukšių, Kudirkos Naumiesčio, Gelgaudiškio žmonės. Maloniai nustebino, kad atvažiavo du prekeiviai iš kitų rajonų – Birštono ir Prienų“, – šypsojosi V. Zimnickienė. Pasak jos, pardavėjų amžius buvo įvairus – nuo jaunų iki garbaus amžiaus žmonių. Mezginių srityje tradiciškai dominavo vyresnio amžiaus moterys.

Žmonių srautas mugėje šiemet buvo pastovesnis nei pernai. „Jei anksčiau žmonių žymiai padaugėdavo pietų pertraukos metu, tai šiemet judėjimas vyko visą dieną. Galbūt kiek mažiau lankytojų būdavo popiet“, – pastebėjo V. Zimnickienė.

Mugėje vyko vaikų užsiėmimų dirbtuvės, kuriose jie patys galėjo prisidėti prie medinių eglutės žaisliukų, stalo dekoracijų gamybos, smagiai praleisti laiką.

Mugę organizavo „Zanavykų muziejus“. Pirmąkart ji buvo surengta 2011 m.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos