akcija2024 568px

maistasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba iš kiekvieno rajono renka duomenis apie atliekamą maisto kiekį. Nors neaišku, kiek maisto atliekų išmeta buitiniai vartotojai, žinoma, kiek jo atlieka įmonėms.

Nuotr. Apie 600 kg maisto atlieka viešojo maitinimo įstaigose.

Šakių valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos vadovas Alfonsas Kasiliauskas teigė, kad mūsų rajono viešojo maitinimo įstaigoms lieka apie 600 kg, prekybininkams 900 kg, gamybininkams 100 kg maisto.

Besibaigiančio galiojimo produktus realizuoti padeda Juliaus ir Giedrės Šedbarų vegetarinė valgykla, kurioje valgo sunkiai gyvenantys žmonės.Atliekami maisto produktai turi būti atiduodami perdirbimui, jų negalima išmesti ar kitaip panaudoti dėl sanitarinių ir higienos reikalavimų.

Derliaus perteklius į mokyklas

Ūkininkai dažnai  patys ieško, kur dėti derliaus perteklių. Jie kviečiami bendrauti su mokyklomis, pristatyti daržoves vaikų maitinimui. „Svarbiausia, kad vaisiai, daržovės būtų kokybiški, tuomet juos visada galima pristatyti į mokyklas“, – kalbėjo A.Kasiliauskas.

„Būna, vaikas ateina į mokyklą ne dėl to, kad nori mokytis, o tiesiog tam, kad gautų pavalgyti. Džiugu, kai tie dalykai sprendžiami žmoniškai. Nuo mažiukų likęs maistas atiduodamas vyresniems vaikams. Mokyklose, vaikų darželiuose maisto išmeta labai nedaug“, – pastebėjo A. Kasiliauskas. Jis įspėjo, kad maisto atliekų iš virtuvės darbuotojai teisėtai išsinešti negali, nes per maisto atliekas gali išplisti ligos. „Tokia praktika pavojinga, nes panašiai išplito kempinligė. Atlikęs maistas yra šalutinis gyvūninis produktas, juo negalima maitinti nei naminių gyvūnų, nei kitaip panaudoti, tik atiduoti perdirbėjams“, – teigė A. Kasiliauskas.

Valgyklos remontas eina į pabaigą

Šakių rajone panaudoti maisto perteklių padeda VšĮ „Vaišnavų kultūros centro“ valgykla, įsikūrusi buvusios vaistinės pastate, esančiame Vinco Kudirkos gatvėje Šakiuose. Valgykloje kasdien pietums yra verdamas maistas skurdžiai gyvenantiems rajono gyventojams. Atėję varguoliai gali pasiimti ir maisto paketėlį, kadangi Šedbarai yra sudarę sutartį su „Norfos“ prekybos centru, kuris atiduoda besibaigiančio galiojimo maisto produktus.

Tiesa, valgyklos veikla laikinai yra sustabdyta, nes nuo lapkričio 1 dienos jos patalpos yra remontuojamos. Čia perdažytos sienos, paklota nauja grindų danga. Jau gauta  kaitlentė, kurią finansavo Seimo narys Mindaugas Bastys. Pasak G. Šedbarienės, tikimasi, kad iki Kalėdų valgykla atnaujins savo veiklą.

Remonto metu iš „Norfos“ gauti produktai yra nuvežami į vaikų dienos centrą Šakiuose.

Sima Kazarian

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos