baneris leidinys

taromatasVasario 1 d. Lietuvoje pradės veikti užstato sistema. Tai reiškia, kad nereikalinga tara galėsime atsikratyti sukišę ją į taromatus, kurie jau antra savaitė stovi  ir Šakių mieste esančiuose prekybos centruose „Iki“ ir „Norfa“.

Nuotr. Nuo sausio pradžios į Šakiuose esančius prekybos centrus vežami specialūs taromatai, kuriuose nuo  vasario 1 d. gyventojai galės pristatyti su užstatu įsigytą tarą.

Užstato sistemos vykdytojai įspėja gyventojus kol kas nekaupti pakuočių, nes taromatai nepriims senų butelių ir skardinių, už kurias nebuvo mokėtas užstatas. Iki vasario 1 d. įsigytos pakuotės sistemoje nedalyvaus, be to, ne visos ir vasario mėnesį pirktos pakuotės dalyvaus sistemoje – ant taros reikia ieškoti specialaus ženklo. Užstato dydis bus 10 euro centų. Taromatai gyventojams grynųjų pinigų neišduos, o išspausdins čekį, kurį bus galima išsigryninti arba juo atsiskaityti už pirkinius. Šiai sistemai kurti šalyje paskirti du administratoriai – VšĮ „Užstatas“ ir VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ – turės užtikrinti, kad visos stiklinės, metalinės, plastikinės  pakuotės, didesnės negu viena dešimtoji litro, bet mažesnės negu trys litrai, būtų surenkamos ir užstatas už jas grąžinamas visose parduotuvėse, išskyrus tas, kurių plotas mažesnis nei 300 kv. m., bei prekyvietes, kioskus, degalines ir viešojo maitinimo įstaigas.
 
Naujoji užstato sistema apims stiklines, PET ir metalines pakuotes (skardines), į kurias išpilstytas alus, alaus kokteiliai, sidras, vaisių vynas ir jo kokteiliai bei gėrimai, kiti fermentuoti gėrimai, alkoholiniai kokteiliai ir nealkoholiniai gėrimai, gira, taip pat visų tipų vanduo, sultys, nektaras. Patvirtintas vienkartinių pakuočių užstato sistemos ženklas bus naudojamas ant visų užstato sistemoje dalyvaujančių vienkartinių pakuočių ir informuos vartotoją, kad jis turi teisę grąžinti tokias pakuotes bei atsiimti už jas sumokėtą užstatą. Taromatai į prekybos centrus atkeliavo anksčiau, nes prekybininkams reikia ištestuoti aparatus bei apmokyti jais naudotis darbuotojus.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos