baneris leidinys

Kaimo gyventojai, norintys pasikeisti asbesto stogus, nuo 2016 m. vasario 1 d. iki kovo 31 d. Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) gali teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“. Mūsų rajone paraiškas galima teikti visuose savivaldybės Žemės ūkio skyriuose.

Pareiškėjais turi gyventi  kaime, miestelyje ar mieste, kuriame gyvena ne daugiau kaip 6000 gyventojų. Parama projektui neteikiama, jeigu jo gyvenamoji vieta – savivaldybės centras ar sodo bendrija. Pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ remiamas kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų, priklausančių fiziniams asmenims, visos asbestinio stogo dangos pakeitimas. Šiais metais asbestinių stogų keitimui iš KPP programos Lietuvoje skirta 1 mln. 931 tūkst. eurų. Kiek iš šių lėšų pasinaudos mūsų rajono gyventojai, priklausys nuo jų pateiktų paraiškų skaičiaus ir konkursinio balo įvertinimo.
 
Šiuo metu NMA specialistai pagal iš anksto numatytą grafiką atvyksta į savivaldybių administracijų paskirtas vietas (mūsų rajone – į Šakių savivaldybę), kuriose ne tik renka paraiškas paramai gauti, bet ir padeda jas užpildyti, atsako į visus kaimo gyventojams rūpimus klausimus, kylančius neaiškumus, išsamiai paaiškina, kas ir kokiomis sąlygomis gali pasinaudoti skirtomis ES lėšomis. Šiais metais Šakių savivaldybėje NMA specialistai konsultuos gyventojus dėl paraiškų teikimo dar kovo 8 ir 22 dienomis.

Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti yra 2 tūkst. eurų.

Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad statybos darbai, taip pat stogą laikančiosios konstrukcijos, stogo šiltinimo medžiagos arba medžiagos termoizoliaciniam sluoksniui įrengti nėra kompensuojamos.

Pagal naujos 2014–2020m. programos veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas” pareiškėjams taikomi projektų atrankos kriterijai. Pareiškėjas, kuris deklaruoja gyvenamąją vietą kaimo vietovėje, privalo surinkti 30 balų. Projektams, įvertintiems mažiau kaip 30 balų, parama neteikiama.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos