baneris leidinys

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalios žymėto kuro apskaitos ir išdavimo tvarkos pasikeitimas. Kaip optimizavimo procesas numatomas vykdyti ir kaip atsilieps prekybininkams ir pirkėjams?

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI) teisės aktais yra įpareigota išduoti žemės ūkio veiklos subjektams akcizais neapmokestinamų dyzelinių degalų įsigijimo korteles. Šiuo metu žemės ūkio veiklos subjektams išduodamos popierinės kortelės, kuriose kiekvieno pirkimo metu yra įrašomas įsigytas lengvatinių dyzelinių degalų kiekis.
 
VMI, siekdama supaprastinti degalų įsigijimą ir palengvinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, organizavo diskusijas su žemės ūkio veiklos subjektais, naftos produktais prekiaujančių įmonių atstovais dėl žymėto kuro apskaitos ir išdavimo proceso supaprastinimo. Galiausiai nuspręsta atsisakyti popierinių kortelių ir įdiegti Valstybinės mokesčių inspekcijos Akcizų informacinės sistemos (toliau – AIS) naujoves. Ūkininkai galėtų tiesiog prisijungę per Mano VMI sritį ar mobiliąją aplikaciją matyti leidžiamų įsigyti degalų kiekį, pardavėjai – pirkimo metu matyti leidžiamą parduoti kiekį, po operacijos pirkimo duomenis pateikti į AIS ir pan.

Vyriausybės nutarimo projektas pateiktas derinti Teisingumo ministerijai, laukiama pastabų.

Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Daiva Baniulienė pakomentavo naujos leidimų išdavimo tvarkos privalumus: sumažėtų administracinė našta degalų naudotojams, nes jiems nereikėtų vykti į Valstybinę mokesčių inspekciją atsiimti kortelių bei tvarkyti įsigytų degalų apskaitos; ūkio subjektams (degalinėms ir kitiems pardavėjams) nereikėtų pildyti ir teikti ataskaitų (nes pirkimo duomenys būtų pateikiami VMI iš karto po pardavimo) ir rankiniu būdų pildyti kortelių, sumažėtų klaidų tikimybė. Tiek žemės ūkio veiklos subjektai, tiek degalinių darbuotojai galėtų pasitikrinti leistiną įsigyti degalų likutį elektroninėje erdvėje.

Aprašytiems pasikeitimams degalais prekiaujantys asmenys turėtų pasiruošti pasirenkant duomenų tikrinimo ir teikimo būdą. Pirmasis būdas – pakaks, kad degalų pardavimo vietoje būtų kompiuteris ir interneto ryšys. Antrasis būdas skirtas tiems degalų pardavėjams, kurie norės tikrinti leistino įsigyti degalų kiekio likučius ir teikti operacijų duomenis per AIS tinklines paslaugas. Jie turės pakeisti kasos aparato programinę įrangą.

Šį žymėtų degalų apskaitos bei išdavimo proceso optimizavimą kol kas atsargiai vertina rajono degalų pardavėjai, kuriems reikės papildomų investicijų įsigyjant kompiuterius, o sutrikus interneto ryšiui iš viso nepavyks parduoti degalų. Klaidų tikimybė didės, mano degalų pardavėjai, nes pasiruošimui laiko buvo duota per mažai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos