akcija2024 568px

optika gyvyteAgnė NAUMAVIČIŪTĖ

Šakiuose įsikūrusi UAB „Zanavykų optika“, vadovaujama gydytojos Zitos Gyvytės, nuolat atsinaujina. Vadovė stengiasi patenkinti visus klientų poreikius. Juk daug maloniau užeiti ten, kur viskas gražu, sutvarkyta, o svarbiausia – naudojama šiuolaikinė įranga.

Nuotr. „Zanavykų optikoje“ gydytoja Zita Gyvytė akis tikrina nauja oftalmologine darbo įranga, kuri gydytojui palengvina darbą, o pacientui vizitą padaro komfortabilesnį.

Atnaujino ne tik patalpas, bet ir įrangą

Z. Gyvytė pasakojo, jog apie optikos atnaujinimą galvojo jau kelerius metus, nes, savaime suprantama, viskas sensta, todėl nuo šių metų žiemos pradėti remonto darbai. Kaip pasakojo gydytoja, žiemos metu buvo išdažytos patalpos, pakeisti baldai, atnaujinta medicininė įranga. Orams atšilus, imtasi lauko remonto darbų.

Nuo šiol „Zanavykų optikoje“ pacientų akys bus tikrinamos balandžio mėnesį įsigyta pasaulinės kompanijos „Topcon“ oftalmologine darbo įranga.

 Pasak Z. Gyvytės, šiuolaikinė įranga gydytojui palengvina darbą, o pacientui vizitą padaro komfortabilesnį. Apie įrangos atnaujinimą gydytoja taip pat ilgai svarstė: tai kainuoja didelius pinigus, todėl reikėjo susidėlioti visus „už“ ir „prieš“ bei, savaime suprantama, išsirinkti tinkamiausią.

Nuo šiol „Zanavykų optikoje“ rega bus tikrinama kompiuteriniu optotipų monitoriumi. Šis aparatas turi labai didelę raišką, todėl padeda labai tiksliai klientui parinkti reikalingus akinius.

„Svarbu paminėti, jog akinių parinkimas itin svarbus vaikams, tai yra pagrindinis jų akių gydymo metodas. Juk nuo to priklauso vaiko rega visą likusį gyvenimą“, – kalbėjo Z. Gyvytė.

Kokia kraštiečių akių būklė?

2003 m. „Zanavykų optiką“ įkūrusi Z. Gyvytė teigė, jog šakiečiai savo akimis rūpinasi, lankosi pas akių gydytojus ir į tam tikrus pakitimus visuomet kreipia dėmesį.

„Žinoma, yra visokių žmonių, tačiau didžioji dauguma rūpinasi savo sveikata, atsakingai gydosi. Savaime suprantama, rajonas sensta, sensta ir gyventojų akys“, – komentavo gydytoja.

O kokia situacija kalbant apie vaikų akis? Gyvename šiuolaikinių technologijų amžiuje. Atrodo, kompiuteriai, mobilieji telefonai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kad ir kaip bebūtų gaila, į tai įsitraukia vis daugiau ir vis mažesnių vaikų.

Gydytojos nuomone, būtina atkreipti dėmesį, kiek laiko vaikas praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano, ar žiūri pasirinkęs tinkamą atstumą.

„Vaikai nukenčia dėl regimosios įtampos ir dėl nebuvimo arba menko buvimo lauke bei mažo fizinio aktyvumo. Jie mieliau renkasi kompiuterinius žaidimus nei žaidimus lauke. Kita vertus, pastebima tendencija, jog trumparegių daugėja visame pasaulyje. Tad Lietuvos ar, juo labiau, mūsų rajono gyventojai nėra išimtis“, – apie vaikų regėjimą pasakojo gydytoja Z. Gyvytė.

Svarbu nesusivėlinti

Beje, gydytoja informavo, jog tėvams svarbu nepamiršti ir vaikų akis patikrinti laiku. Z. Gyvytės teigimu, jei vaiko regėjimo sutrikimai nebus gydomi laiku, ikimokyklinio amžiaus laikotarpiu, akims gali būti padaryta neišgydoma žala.

„Juk dažnai ikimokyklinukas panešioja akinius kurį laiką ir jam jų nebereikia. Laiku nepastebėjus vaiko regos sutrikimų, su akinukais gali tekti draugauti kur kas ilgesnį laiką“, – komentavo gydytoja.

Tendencija, kada optikoje sulaukiama daugiau žmonių, gydytojos teigimu, kiekvienais metais būna labai panaši. Pavyzdžiui, moksleiviai prieš mokslo metus akis tikrinasi rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Suaugusiųjų padaugėja kovo mėnesį.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos