baneris leidinys

Iki pasėlių žemės ūkio naudmenų deklaravimo pabaigos liko nepilnos dvi savaitės, tačiau, Šakių žemės ūkio skyriaus duomenimis, kol kas paraiškas teikti rajono gyventojai neskuba.

Kaip ir ankstesniais metais, seniūnijose ir Žemės ūkio skyriuje priimamos paraiškos dėl tiesioginių išmokų gavimo. Pareiškėjai, turintys galimybę naudotis elektronine bankininkyste, paraiškas gali pateikti savarankiškai, jungdamiesi prie VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamos  Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
 
Rajono žemės ūkio skyrius informavo, kad iki gegužės 20 dienos buvo gauta 1 tūkst. 325 paraiškos (iš numatytų 3 tūkst.). Mūsų rajone bendras deklaruojamas plotas yra 95 tūkstančiai hektarų.

Daugiausiai deklaravo šiose seniūnijose: Šakių – 224, Kidulių – 137, Lukšių – 124 pareiškėjai.

Mažiausiai pasėlių deklaruota Barzdų, Plokščių, Slavikų seniūnijose.

Pasak Žemės ūkio specialistų, deklaruoti vėluojama dėl įvairių priežasčių, viena jų – šiųmetė žiema žemdirbiams pridarė daug nuostolių, vėliau prasidėjo sėja, daliai žemdirbių teko atsėti iššalusius plotus. Tad jiems nėra kada sėsti prie kompiuterio arba važiuoti į seniūniją, kad užpildytų paraišką tiesioginei išmokai gauti.

„Tie žemdirbiai, kurie kreipėsi į rajono Žemės ūkio skyrių, susidūrė su nepatogumais, nes dėl didelės apkrovos stringa kompiuterinė įranga. Dvi dienas negalėjome pilnai dirbti. Atvažiuoja žmonės, pasėdi koridoriuje ir išvažiuoja nepatenkinti, kad reiks deklaruoti atvažiuoti dar kartą, kai jiems pats darbymetis“, – situaciją praėjusios savaitės pabaigoje komentavo Žemės ūkio vedėja Irena Žemaitienė.

Pasak vedėjos, pats deklaravimas su vienu interesantu užtrunka nuo 10 min. iki 2 val. Tai priklauso nuo ūkininkų turimo pasėlių ploto dydžio, ar reikalinga koreguoti tuos plotus, ar plotai įbraižomi elektroniniu ar rankiniu būdu. Šiuo metu įbraižyti 12 109 laukai, kurių bendras plotas 20 154,83 ha. Per dieną Šakiuose priimama iki 15 pareiškėjų.
Žemės ūkio specialistai primena žemdirbiams, jog pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas, prasidėjęs balandžio 11 d., šiemet baigsis šiek tiek anksčiau nei įprastai – birželio 6 dieną.

Kaip ir kasmet, deklaruoti žemės ūkio naudmenas bus galima ir po šio termino, iki liepos 1 d., tačiau parama bus mažinama 1 proc. už kiekvieną uždelstą dieną.

Pareiškėjai raginami pasėlių deklaravimo neatidėlioti paskutinėms dienoms.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos