baneris leidinys

inesa vsiKai parašėme, jog Sintautuose užsiimanti labdara Inesa Viliūšienė norėtų įsteigti Viešąją įstaigą (VšĮ), tačiau neturi finansinių galimybių, ją susirado ir pagalbą pasiūlė Šakių verslo informacijos centras (VIC).

Nuotr. Visus VšĮ steigimo dokumentus Inesai Viliūšienei paruoš Šakių verslo informacijos centras.

Šakių VIC padės įregistruoti įstaigą ir parašys projektą steigimo išlaidų kompensavimui. Pačiai I. Viliūšienei tereikės įsigyti elektroninį parašą, kad galėtų patvirtinti registracijos adresą. „Labai patiko šiltas ir malonus bendravimas centre“, – sakė I. Viliūšienė.
 
Moteris teigia, kad VšĮ steigs, nes nori, kad jos labdaringa veikla būtų oficialiai įteisinta.

„Įsteigus VšĮ turėsim paramos gavėjo statusą, turėsim teisę gauti 2 proc. pajamų mokestį, galėsim būti įtraukti į Šakių rajono socialinių paslaugų tinklą –  galėsim labiau padėti šeimoms“, – sakė I. Viliūšienė.

Viešoji įstaiga yra vienintelė iš ne pelno siekiančių organizacijų, kuri gali vykdyti ūkinę komercinę veiklą. Tai pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas yra tenkinti viešuosius interesus vykdant švietimo, mokymo ir mokslinę, kultūrinę, sveikatos priežiūros, aplinkos apsaugos, sporto plėtojimo, socialinės ar teisinės pagalbos, kitokią visuomenei naudingą veiklą.

„Žinoma, uždirbus pajamų iš ūkinės-komercinės veiklos atsiranda prievolė mokėti pelno mokestį“, – teigė verslo informacijos centro darbuotoja. Kiti viešosios įstaigos privalumai, anot jos, yra tai, kad ji turi ribotą civilinę atsakomybę, dalininkų asmeninis turtas yra atribotas nuo viešosios įstaigos turto. Be to, nenustatytas minimalus pradinis kapitalas, viešoji įstaiga finansavimą gauna iš dalininkų įnašų, dotacijų, tikslinių įnašų (pvz., parama konkrečiam renginiui), pajamų iš ūkinės veiklos ir kito finansavimo (pvz., 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos