akcija2024 568px

Marijampolės teritorinės darbo biržos duomenimis, liepą nedarbo lygis rajone nuo darbingo amžiaus gyventojų sudarė 9,5 proc. Mėnesio pabaigoje Šakių skyriuje buvo registruota 1720 bedarbių, iš kurių didesnė dalis yra vyrai.

Liepos mėnesį naujai skyriuje registravosi 165 darbo ieškantys asmenys – 14 mažiau nei birželį.

Mažiau praėjusį mėnesį darbdaviai registravo ir laisvų darbo vietų – iš viso 109 (16 mažiau nei birželį), iš kurių 82 skirtos neterminuotam, 27 – terminuotam darbui. Liepą įsidarbino 119 bedarbių, iš kurių net 101 darbą gavo neterminuotai, 18 įdarbinta pagal terminuotas darbo sutartis.
 
Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 64 bedarbiai. Profesijos mokysis 13, pagal remiamo įdarbinimo priemones įdarbinti 46 asmenys, iš jų 9 su darbo biržos subsidijomis. Viešuosius darbus pradėjo dirbti 35 asmenys – 20 mažiau nei birželį. Pagal savarankiško užimtumo priemonę darbą gavo trys bedarbiai. Veiklą pagal verslo liudijimą pradėjo 103 bedarbiai.

Liepą apskrityje daugiausiai laisvų darbų vietų įregistruota laborantams bei administratoriams, iš paslaugų sektoriaus reikalingiausi buvo pardavėjai bei vairuotojai, o iš nekvalifikuotiems darbininkams skirtų pasiūlymų daugiausiai pasiūlymų buvo apdirbimo pramonės darbininkams, valytojams, nekvalifikuotiems statybos darbininkams.

Daugiausiai bedarbių nuo darbingo amžiaus gyventojų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, buvo Barzdų seniūnijoje – liepą sudarė 17,1 proc. ir tai didžiausias rodiklis visoje apskrityje. Slavikų seniūnijoje nedarbas siekė 12,9 proc., Žvirgždaičių – 12,4 proc., Griškabūdžio – 12,1 proc. Mažiausiai bedarbystė slegia Kriūkų seniūniją. Čia nedarbas sudarė tik 4,2 proc.

Marijampolės teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje nedarbas praėjusį mėnesį sudarė 9,3 proc. Lyginant su visa apskritimi, mažiau nei Šakių rajone bedarbių buvo tik Marijampolėje (Šakiuose – 9,5 proc., Marijampolėje – 7,5 proc.). Likusiose apskrities teritorijose nedarbas yra didesnis nei 10 proc., o Kalvarijos savivaldybėje siekia net 14,5 proc.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos