baneris leidinys

vilkas2
Nuotr. Gelgaudiškiečiui Valdui Jurkšui vienu šūviu pavyko patiesti suaugusio vilko patelę. Tai jo pirmas sumedžiotas vilkas.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lapkričio pradžia buvo sėkminga Gelgaudiškio medžiotojų būrelio medžiotojui Valdui Jurkšui, kuris varyminės medžioklės metu Gelgaudiškio seniūnijos Pankliškių miške sumedžiojo pirmąjį savo vilką. Tai jau antrasis mūsų rajone šį sezoną sumedžiotas plėšrūnas.

Gelgaudiškietis V. Jurkšas medžiokle domisi ir aktyviai ją praktikuoja maždaug nuo 2000 metų.

„Aš medžiodamas atsipalaiduoju po įtemptos darbo savaitės, buvimas gamtoje, pasivaikščiojimas miške – man malonumas, jau panašiai nuo 26–erių metų aš miške dažnas svečias“, – atviravo V. Jurkšas.

Jis yra sumedžiojęs šernų, stirnų, lapių ir kitos smulkios faunos, bet vilką, sako, apskritai mato pirmą kartą. Medžiotojas pasakojo, kad pasirodė du vilkai, kurie staiga išlindo iš žolių.

„Varymo metu stovėjau linijoje, išbėgus vilkams šovė vienas medžiotojas, antras – abu nepataikė, tuomet į vieną šoviau aš, mano šūvis buvo taiklus“, – medžioklės nuotykius pasakojo V. Jurkšas ir pridūrė, kad kitam vilkui pavyko išnešti sveiką kailį.
Medžiotojas pasakojo, kad tame varyme pasirodę plėšrūnai galėjo būti vilkų porelė, nes Valdo sumedžiotas plėšrūnas – suaugusi vilko patelė, o pabėgęs vilkas buvo stambesnis, tad vyrai spėliojo, kad jis galėjo būti patinas.

„Pamatęs laimikį net drebėti pradėjau, nežinau, ar iš džiaugsmo, ar iš netikėtumo. Juk kiti medžiotojai 60 metų išmedžioja ir nepavyksta sumedžioti šio plėšrūno, o aš dar mažą medžiotojo stažą turiu, man tiesiog pasisekė“, – neslėpė džiaugsmo Valdas.

Gelgaudiškio medžiotojų būrelio vyrai pasakojo, kad vasarą medžiodami ant palaukos (bokštelyje) yra matę vilkų jų medžiojamose teritorijose.

Taiklusis medžiotojas V. Jurkšas sako, kad sumedžioti vilką yra kiekvieno medžiotojo svajonė, o jis tai padarė iš pirmo šūvio, be to, šypsodamasis priduria, kad tik vieną šovinį ir teturėjęs. Trofėjų jis sumedžiojo vienvamzdžiu, lygiavamzdžiu medžiokliniu šautuvu „IŽ 17“.

Medžiotojas vilko kailį jau atidavė išdirbti, jis taps paklotu su vilko galva.

Spalio 15 d. Pajotijo kaimo ribose netoli Šilo miško pirmąjį šį medžioklės sezoną vilką sumedžiojo Pavingrupio medžiotojų klubo vadovas Jaunius Stonkus.

Nors visoje Europos Sąjungoje ir mūsų šalyje vilkas priskiriamas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių padaromos žalos juos leidžiama medžioti, tačiau tik tam tikru laiku ir pagal nustatytą limitą.

Šakių medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas Gintautas Liepuonis informavo, kad spalio 10 d.  Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu buvo patvirtintas 2016–2017 metų medžioklės limitas – per sezoną leidžiama sumedžioti 60 vilkų (visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje). Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. Jei limitas išnaudojamas anksčiau, vilkų medžioklės sezonas yra užbaigiamas.

Komentarai   

#1 Valdasd 2017-01-03 07:21
paklotu :D
baisu, pilnos parduotuves paklotu
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos