baneris leidinys

Seniūnai, susitikę su atliekų surinkimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis, aptarė vis dar aktualius klausimus: atliekų surinkimo tvarką kapinėse, didžiagabaričių atliekų išvežimą bei panaudotų padangų problemą.

Kapinėse susidariusias žaliąsias atliekas rajono seniūnai nusprendė tvarkyti savo jėgomis, o prie kapinių palikti tik būtiną mišrių atliekų konteinerių skaičių. Kol kas seniūnams ir atliekų vežėjui UAB „Ekonovus“ iki šiol nepavyksta susitarti, kaip bus vežamos atliekos.
 
„Mes lyg ir sutarėm, kad atliekas nuo kapinių išveš, kai bus poreikis ir mes paskambinsim. Dabar UAB „Ekonovus“ vadovas siūlo, kad raštiškai informuotume, ar reikia išvežti atliekas, ar nereikia. Turime priimti bendrą sprendimą“, – kalbėjo Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) direktorius Algirdas Bagušinskas seniūnams paaiškino, kad jie su atliekų vežėjais sudarę sutartį, jog pastarieji paslaugą suteikia kas antrą savaitę, todėl jeigu atliekų neprisikaupė prie kapinių, seniūnai turėtų informuoti UAB „Ekonovus“, kad vežti šiukšlių nereikia.

„Aš manau, kad turėtų būti kaip anksčiau: iš vakaro mes informuojame, kad reikia išvežti atliekas, tą dieną vežėjas atvažiuoja, kapinių sargas pasirašo, kiek konteinerių išvežė. Pas mus konteineriai užrakinti ir tik šiek tiek atsidaro, kad gyventojai į juos nemestų nereikalingų šiukšlių“, – sakė Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis.

Seniūnų pasitarime dalyvavusi savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė kalbėjo, kad Šakių mieste prie daugiabučių namų stovintys konteineriai, skirti plastikui, visada pilni. Atliekų vežėjai teisinosi, kad papildomiems konteineriams pastatyti trūksta vietos, o mišrių atliekų konteinerių skaičius nustatomas pagal gyventojų skaičių. Jie neatmetė galimybės dažniau išvežti rūšiuotas atliekas. MAATC atstovai patikslino, kad minėtose vietose numatomos įrengti naujos konteinerinės aikštelės ir ši problema turėtų išsispręsti.

Seniūnai domėjosi, kada pagaliau gyventojus pasieks sutartys su atliekų tvarkytojais. Jiems buvo atsakyta, kad šiuo metu yra tikslinami gyventojų duomenys ir artimiausiu laiku šis procesas pajudės.

Seniūnai buvo paraginti MAATC pateikti patikslintą informaciją apie kapinėse esančių konteinerių skaičių bei visuomeninių pastatų plotą, kad mokestis būtų apskaičiuojamas tinkamai.

Pasitarime dalyvavęs savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis informavo, kad balandžio 22 d. vyks akcija „Darom“ ir seniūnus ragino informuoti apie šiukšlių surinkimo vietas akcijos metu, kad būtų galima jas kuo greičiau išvežti. Seniūnai šiuo klausimu turėjo savo nuomonę. Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis sakė, kad dar nuo praeitų metų jis sandėliuoja padangas, ir klausė K. Kuncaičio, kada jos pagaliau bus išvežtos. Šakių seniūnas Dalius Jasevičius taip pat pasakojo, kad per praeitais metais vykusią akciją surinktos šiukšlės maišuose stovėjo dvi savaites.

Seniūnams ir atliekų vežėjams vis dar opus stambiagabaričių atliekų klausimas. UAB „Ekonovus“ vadovas patikslino, kad šios bus vežamos tik apvažiavimo būdu. Nebent seniūnai prižiūrėtų tas vietas, kur gyventojai stambiagabarites atliekas suneštų į numatytas aikšteles. Seniūnai tokios atsakomybės kratosi ir teigia, kad miestelyje bus atliekų sąvartynai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos